Avatar uživatele
kajicek94

Jsou všechny autoškoly povinny činit dle níže uvedené věty?

„Přihlásit se můžete už v 17 letech, ale poslední jízdu můžete mít nejdříve jeden den po 18. narozeninách a teprve poté můžete být přihlášeni ke zkouškám“

  • Je mi 17 let a v jedné mi řekli, že mě na silnici „vezmou“ až v osmnácti (na jízdy).

Zajímavá 0 před 1924 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Jsem dělal AŠ v 17ti letech a jezdil jsem normálně. Při zkouškách mi už bylo 18, tak jsem na řidičák nečekal. Ti, kterým po zkouškách nebylo 18 let, tak si počkali na vydání ŘP… Je to 20 let z5.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Toto je celkem důležitá věc, takže ji řeší právní norma. Je to zákon 247/2000 Sb. a praví se v něm v §13 „Podmínky přijetí k výuce a výcviku“:

(1) …Provozovatel autoškoly přijme k výuce a výcviku k získání řidičského oprávnění osobu, která…

  1. ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny podle zvláštního zákona, přičemž od zahájení výuky a výcviku k jejich ukončení nesmí uplynout doba delší než 18 měsíců,…

Nikde ale není řečeno, že si to jednotlivé autoškoly nemohou stanovit přísněji. Tak třeba tato autoškola prostě nebere na jízdy žáka před dovršením plnoletosti, ačkoliv to zákon výslovně povoluje. Jak říkají kolegové: zkus jinou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Několik věcí: Kdes tu větu našel, když ji zmiňuješ? A přihlášení se do autoškoly ještě neznamená, že můžeš na veřejnou komunikaci, nebo že by někdo měl povinnost tě tam vzít, natož pustit.

Takže asi takhle: Argument „jinde to dělají“ zásadně neobstojí. Navíc bys takovým výrokem mohl někomu setsakra ublížit: „Jinde rozdávají prachy“… Sorry, takhle to nefunguje…

Jestli chceš argumentovat, začni zákony:

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-247

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mp2

Řekni, ze jinde to jde..
Ať ti vrati penize a že pujdes jinam, ze chces v 18 uz jezdit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Autoškola nemá povinnost vzít každého uchazeče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Divím se, že takové základní věci ještě neučí v základních školách. I když na některých už autoškolu mají.

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek