annas

Jsou Velikonoce i pro vás zbytečné, letos totižk končí, pokud jde o pracovní volno .Není to novinářská kachna?

V příloze Víkend MF Dnes č. 14 z 9.- 10. dubna 2022 to potvrdil reportérům Metoděj Pohan z tiskového odboru Úřadu vlády.
Zdůvodnil takto“ „, Češi jsou nejateističtější národ v Evropě, proč by byli doma v době, ke které nemají žádný duchovní vztah.

Navrhované svátky pro nevěřící.

Den procházek v nákupním centru, Den pití piva s kamarády, Den fandění fotbalu, Den sledování seriálů. Tyto hodnoty odrážejí aktuální duchovní tradice našeho národa lépe než modlení."

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/photos/ve­likono%c4%8dn%c3­%ad-velikono%c4%8dn%c3­%ad-zaj%c3%ad%c4%8dek-2197043/

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak Metoděj Pohan říkáte… 😉

Na duchovno by v prvé řadě měly být zaměřeny výrobní linky, haly a provozy (např. v Indii to funguje), potažmo podnikatelé, neboť lidé jim v práci dokonale hloupnou. Pak není divu, že po způsobech zaměstnání v jejich současné podobě také potřebují rychle zapomenout na realitu a nákup, pivo, fotbal a seriál jim budiž ideální gumou mozku, netřeba mít citlivým chudinkám za zlé. A že u toho kopou, křičí, jsou sprostí a násilní? To je jen maska, obrana, pod jejíž slupkou jsou NEBOZÍ a naopak by měli být k duchovnu s láskou a péčí přivedeni. Tak ať se jde Pohan bodnout. (;

Další odpovědi
jirka F

To snad ne. Tomu nevěřím to musí být nějaká novinářská kachna. Ale pokud by přeci jen to byla prvda by to byla obrovská škoda. Nové tradice bych těžko přijímal.

Ametyst

Že jsou Češi ateisté, neznamená, že nevěří vůbec ničemu. Něco by se přece našlo. Co je úřadu vlády do toho, jak obyvatelé tráví svátky? Snad nechtějí pořádat PŠM.:-))) Takové čínské řešení, jak trávit svátky.

yordanny.lad

Neřeším. Docela hodně lidí stejně do té práce během Velikonoc nepřijde, protože si předem nahlásí dovolenou. Pokud jim zaměstnavatel předem nahlášenou dovolenou neudělí lze to považovat za diskriminaci kvůli náboženského vyznání. Takže další nesmyslný návrh vlády, který způsobí jen chaos a problémy.

Drap

Považuji to za nesmysl. Žádného Metoděje Pohana jsem na úřadě vlády ani v okolí nenašel. Velikonoce a doba okolo, neni pouze křesťanský svátek, ale u nás i různé oslavy lidové.

Pepa25

MF Dnes mají opožděného Apríla … Velikonoce bude samozřejmě světit jako pokaždé křesťan, u ostatních je to jejich volba. Jen bych byl moc rád, kdyby byla vyslyšena výzva papeže na velikonoční příměří: https://www.va­ticannews.va/cs/pa­pez/news/2022-04/papez-vyzval-k-velikonocnimu-primeri.html

aliendrone

Nechce se mi věřit, nějaký odkaz by nebyl? ;) :)
Tohle už je VÁŽNĚ NA PALICI, to můžou rovnou zrušit ze STEJNÉHO důvodu i Vánoce. Přitom každý SKUTEČNĚ pracující člověk v našem státě ví, že Vánoce a Velikonoce jsou „svátky pro všechny“.

Všelijaké ty „říjny“, „listopady“ pro takové lidi NEEXISTUJÍ (podobně jako rozdíl mezi nedělí a pracovním dnem). To jsou jen svátky pro darmožrouty, pěstující prodloužené víkendy ve stylu "čtvrtek státní svátek, pátek 1 den dovolené a do pondělka celkem 4 DNY kuleváloš. :(

Zrušil bych VŠECHNY OSTATNÍ svátky, ale Vánoce s Velikonocemi by měly zůstat. Já od této vlády (či jakékoliv jiné PROSYSTÉMOVÉ) nečekám nic dobrého (je to jen banda parazitů), takže mě málokdy dokážou zmetci pořádně nakrknout. A jakožto takový se nezúčastňuji huráakcí (které stejně jsou zpravidla jen krycím manévrem nějaké skupiny toužící se dostat blíže ke korytu). Pokud by ale na to zrušení došlo a organizovala se nějaká „protestní akce“, tak bych si čas UDĚLAL a zúčastnil se. Pár dlažebních kostek vlastnoručně hodil (možná i „trochu vymazlenějších“). Venkoncem jsem okusil chuť nářezu jak VUMLem, tak federálem, tudíž vím do čeho jdu. :)

zjentek

Ametystík, co je PŠM? Politické školení mládeže? (;

cochee

Ty máš modrou knížku, anebo jsi zkratku PŠM ze záklvoj služby zapomněl? :)

Ametyst

🙂 Politické školení mužstva.:-) Třeba aby nám politicky vysvětlili, že vlastně nechceme auto, ale kolo.