FlAsh_7

Jsou těstoviny špatné pro budovaní svalové hmoty?

Odpovědi
da ny

Ne.
Ale, nejsou jen ty z bílé pšeničné mouk, přimlouvám se za semolinové. Jsou i celozrnné, žitné, pohankové, rýžové aj.
Pro budování svalové hmoty jsou vhodné pomalé sacharidy. 3krobové uhlohydráty:
těstoviny, rýže, brambory nebo celozrnný chléb. Zelenina. Případně gainery.
Svaly je důležité vyživovat v průběhu celého dne , nejčastěji tedy právě před spaním.
Aby v noci tělo nestrádalo, nehladovělo. Potřebuje aminokyseliny 24 hodin denně, jinak může dojít k odbourávání svalové tkáně.

Našla jsem 8 bodů pro budování svalové hmoty ;):

  • konzumujte dostatek kalorií během celého dne
  • během dne se zaměřte spíš na pomalu stravitelné sacharidy
  • konzumujte vyvážené množství zdravých tuků
  • bílkoviny rozdělte do více dávek během celého dne
  • před a po tréninku volte sacharidy rychleji stravitelné
  • jezte dostatek zeleniny a ovoce
  • přijímejte ve stravě dostatek vlákniny
  • před spaním jezte pomalu stravitelné bílkoviny

    zdroj: https://www.ex­trifit.cz/cs/blog/­clanok/8-jednoduchych-zpusobu-jak-podporit-budovani-svalove-hmoty

https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/jak-spravne-jist/top-10-jidel-na-budovani-svalove-hmoty-64096832

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.