Avatar uživatele
michalds

Jsou si vědomi dnešní Židé v Česku, ze kterého kmene pochází?

Biblický Jákob měl 12 synů,z nichž povstalo dvanáct kmenů Izraele.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Filip84, Savier před 297 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

A Vy se snad domníváte, že Židé v USA , Rakousku, Německu a v Izraeli to ví?
Otázka je zbytečná, nesmyslná, k ničemu.......
Někdy není žádoucí, příliš „špekulovat o nesmrtelnosti chrousta“ a vybíra(t/vymýš­let/nadhazovat „téma“. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že to ani pro ně neni důležité.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Kdo je Žid / žid, nebo přesněji: Israelita? 🤷🏽‍♀️

Tradičně je to ten, kdo I. se narodil židovské matce nebo II. dokončil konversi k judaismu podle orthodoxního, ultraorthodoxního či karaitského rithu; takto na to (až na výjimky) nahlíží také Stát Israel stran práva návratu.

Jasně, pokud někdo dokončí některou zvýše popsaných konversí, pak ano, pak to, asi, je na dlouho, ne-li opravdu na celý život. Ovšem pokud se někdo narodí židovské matce, není to žádná zásluha a takový člověk může být naprosto a komplexně sekularisovaný.

Víra není jakkoli racionální, naopak, víra se s racionalitou naprosto rozchází, takže, pokud o sobě nějaký halachický Israelita „ví“, že je Levita, nebo Kohen, je to – objektivně vzato – pouze domněnka. A nic jiného ani pro halachické Israelity není podstatné: Kohen je určen ke službě v jerusalemském chrámu, Levita k vedlejším službám v jerusalemském chrámu. A jinak je kmenová příslušnost, z religiosního hlediska, naprosto a dokonale nepodstatná.

Takže: je-li Kohen či Levita, a zároveň je religiosní, „ví“ to. V opačném případě to může „vědět“, nějak jako od předků, ale asi je mu to naprosto a dokonale jedno. 😃

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
michalds

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Savier

michalds: Zdravím, prosím přestaňte „útočit“ na uživatelku da ny, zde jsme na slušném webu a ona vám nic neudělala. Děkuji.

Avatar uživatele
michalds

Savier: Pokud by sis přečetl její odpověď, pakj by jsi zjistil, že jako první zaútočila ona.

Avatar uživatele
da ny

Zbytečně vidíš rudě, nekaž si večer 😉

Avatar uživatele
michalds

Já jsem to myslel jinak. A ty to dobře víš 😄

Avatar uživatele
da ny

Ani jedno 😉
Ano, nikdo mne nenutí. Jen jsem svobodně sdělila svůj názor. Slušnou formou.
To, že se ti nelíbí, je tvůj „problém"
Sám jistě uznáš, že relevantní odpovědi se nedočkáš. Neexistuje.

Avatar uživatele
Filip84

michal: Zklidni hormon, v jejím věku fakt jako menstruace nehrozí! 🙄🙃

Avatar uživatele
michalds

Prosím tě a jak mám vědět, kolik jí je 😁

Avatar uživatele
da ny

Svatá pravda 😉
Zapšklá/nepřátelská také nejsem…. (humor a chytré lidi mám v oblibě)

Za všechno můžou matky
Ženy, které byly schopné mít děti po čtyřicátém roce, měly čtyřikrát vyšší šanci dožít se vysokého věku (i 100 let a více) a ženy, které porodily děti ve věku 35 let a více, měly jedenapůlkrát větší pravděpodobnost, že budou žít do stovky!
https://www.vlas­ta.cz/clanek/kdy-prijde-menopauza-nova-studie-tvrdi-ze-zacatek-souvisi-s-geny-vasi-matky-20250525.html
Ale to nehrozí, „předpověď“ o konci mám jinou :)

Avatar uživatele
michalds

da ny: promiň, ale já fakt neznám Tvůj věk (nemyslím to ve zlém)

Avatar uživatele
led

michalds, vek nie je dôležitý,
dôležitá je slušnosť bez ohľadu na vek a pohlavie.

Nový příspěvek