Rokio

Jsou si úplně všichni lidé rovni?

Nemyslím, jestli mají všichni stejná práva nebo všichni stejný majetek, ale jestli má ÚPLNĚ KAŽDÝ ČLOVĚK stejnou hodnotu. Jsou např. lidé nesvéprávní, lidé s duševní poruchou, hloupí lidé, lidé jiného etnika stejně hodnotní, tedy jsou si rovni se zbytkem populace?

Nejlepší odpověď
Kelt

Lidé jsou si rovní tím, že na začátku se rodí jako bezbranný tvoreček závislý na pomoci ostatních a končí tím, že umře. Ať tady dělá co chce, blbne, krade, zabíjí, nebo učí, pomáhá, obchoduje, ať má miliony nebo je bezdomovec, opouští tento svět s prázdnýma rukama.

Další odpovědi
Kepler

Ne-e, kdepáák. To se tvrdilo za vlády komančů, ale i tehdy si byli někteří rovnější.

anonym

Ne a nikdy tomu ani nebylo.

ivzez

Rokio, promiň, ale na blbou otázku odpověď, jako si zasloužíš:

Samozřejmě, že mají všichni lidé stejnou hodnotu,
že jsou si všichni lidé rovni, jenom ty
ses z toho svou otázkou právě vyčlenil!

Mc Merkurion

… jak se to veme, z našeho pohledu ano …

… ale z pohledu například muslima, má ženská menší cenu než kráva …

… ivzez: nemohu s tebou souhlasit, jelikož i mezi námi se najdou tací, kteří jsou tolerantní k různým náboženstvím, a skoro všechna náboženství maj v sobě nějakou nerovnost, takže ne, na světě si nejsou všichni lidi rovni…