zjentek

Jsou manželé příbuzenstvo?

Vztah mezi oddaným mužem a jeho paní.

Led, i když jsem se od Vás právě dozvěděl, že mimomanželská soulož je ilegální, tak by to přecejen chtělo odpověď na mou otázku trošku dopilovat ;)

Odpovědi
JájsemRaibek

Zajímavá otázka. Tato otázka zcela jistě vznikla na základě předešlé otázky soulože nevlastního otce a dcerou, resp. otce s nevlastní dcerou, kdy bylo konstatováno, že je zakázáno mít pohlavní styk mezi osobami příbuznými.
Já bych řekl, že manželé jsou (oddaný muž a jeho paní) jen manželi a za příbuzentstvo se považují právě jejich následníci a předešlé osoby-syn, dcera, babička, dědeček atd.
Ovšem toto z wikipedie:
Příbuzenství může být založeno na třech různých základech:

Filiace (narození, zplození) – základem jsou skutečné biologické vztahy mezi jedinci, kdy jedna osoba pochází z druhé. Z hlediska práva se však do stejné kategorie řadí i příbuzenství založené např. osvojením.
Aliance – příbuzenství vzniká mezi původně nepříbuznými osobami pomocí sňatku.
Germanita (sourozenectví) – příbuzenský vztah mezi osobami je dán jejich společnými rodiči.

Soulož Soulož s příbuzným v pokolení přímém nebo se sourozencem (tj. příbuzným mimo manžele) je zakázána. Pamatuje na to Trestní zákoník v § 188: „Kdo vykoná soulož s příbuzným v pokolení přímém nebo se sourozencem, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.“

Z uvedeného plyne, že přestože manželé jsou příbuzní, zmiňovaný trestný čin se na ně nevztahuje.

pucipuci

Já bych to zjednodušil, jsou příbuzenstvo, ale ne pokrevní, proto mohou sexovat. Jakýkoliv sex s pokrevním příbuzenstvem je trestný čin. V našich podmínkách.Jakmile vstoupí dva lidé do svazku,musí si vystačit. K tomu je zavazuje slib.....

led

„Manželstvo je legalizácia pohlavného styku medzi dvoma osobami…“
aj takto v skrátenej forme by sa dalo odpovedať na vašu otázku.
Teraz to zamotám:
v manželstve ide o právne uznanie vytvorenia príbuzenského vzťahu dvoch geneticky nepríbuzných osôb za účelom pokračovania geneticky príbuzného ľudského pokolenia…

Kde sú tie krásne časy, keď nám stačilo povedať si „žime spolu“ a nepotrebovali sme na to pečiatku, tie krásne časy lovcov mamutov.

led

Pri vašej inteligencii a skúsenostiach si viete dosadiť chýbajúce.
Ako ste si všimli, nehovorím o vzťahoch mimo manželstva,
Vaša otázka:
„Jsou manželé příbuzenstvo?
Vztah mezi oddaným mužem a jeho paní.“
jasne vymedzila hranice odpovedi. Ako oddaný muž, predsa manželke nezahýbate.

zjentek

Při mém výše uvedeném si ňedosadím nič. Proč bych to dělal?

JájsemRaibek

Mimomanželská soulož nemůže být již z definice příbuzenstva ilegální, jelikož před vznikem manželství nemohou být on a ona příbuzní (aliance).

led

zjavne si to nááš „neskúsený“ kolega nevšimol

zjentek

jo, zjavne.