Avatar uživatele
Pokročilý

Jaký je význam rodiny?

Tak jsem tak zamyslel nad tím proč vlastně zakládat rodinu? Vždyt přeci jenom mohu žít se svou milou i bez toho aniž by jsme se vzali a dítě můžeme vychovat i bez toho aniž bychom si řekli ano. Jaký je tedy význam rodiny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

A kde specifikováno v dnešní moderní společnosti, že je k rodině potřeba ten údajný "papír". Pokud vím tak ten slouží snad je ke společnému danění manželů, k hypotékám, společným půjčkám apod.

Ale já si pojem rodina představuji : muž,žena jedno a více dětí a to všechno pohromadě na jednom místě - hodně stroze řečeno.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud budete žít s přítelkyní a budete vychovávat dítě, tak už rodina budete. Rodina, to nemusí být manželé. Úzká rodina je žena, muž a dítě ( popř. děti ) a ostatní jejich příbuzní jsou širší rodina.


Avatar uživatele

Upadající... ;-)
Sňatek má určitý právní význam (manžel/ka má jiné právní postavení, než druh/žka), ale výhody nejsou velké a v podstatě vše lze nahradit jinou formou smlouvy.
V případě rozchodu partnerů pak může mít předešlý sňatek značné nevýhody, opět právní.


Avatar uživatele

Je úsměvné, že se mi v souvislosti s Tvým dotazem okamžitě vybavilo socialistické heslo: Rodina je základ státu.
Pravdou je, že rodina nemusí být manželé, kteří vychovávají děti v tomto svazku zplozené. Rodinu tvoří rodiče (ať sezdaní, nebo rozvedení, či svobodní) a děti. Pokud je taková rodina funkční, tak na oddacím listu moc nezáleží.
Kamarádčin bratr byl takovým hodně moderním chlapem. Vysmíval se institutu manželství a se svou přítelkyní žil na hromádce. Spolu měli dceru, postavili dům.... A potom najednou poznal jinou ženu a byl do měsíce ženatý.
Z toho docházím k závěru, že každý člověk pochopí potřebu formálního uzavření sňatku v okamžiku, kdy je k takovému úkonu zralý.
Doplňuji:
Rodina je skutečnou základní jednotkou státu. Funkční rodina vytváří hodnoty už tím, že se stará o další generaci. Vzdělává ji, vychovává a předává jí zkušenosti, tradice a hmotné statky. Rodina drží pospolu, podporuje jednotlivé členy a pomáhá si. Proto se v rodinách vysoce postavených jen zřídka stává, že by si mezi sebe pustili nějakou Popelku nebo Popeláka.


Avatar uživatele
Pokročilý

Rodina může být i bez dětí a bez sňatku. Může se taky stát, že se kdokoli citově natolik přiváže, že se mže stát částí rodiny, nemusí být pokrevní příbuzenstvo (ba nemusí být ani člověk :)). Prostě rodina je docela relativní pojem. Podle mě označuje skupinu lidí s velmi blízkým citovým vztahem natolik silným, že se za rodinu považují. :)


Avatar uživatele
Bronzový

no rodina je to asi i když se nevezmete a máte dítě. možná se ptáš spíš na manželství. jeho význam je asi to aby se ty lidi nerozdělili, jelikož podle mě rozdělené rodiny nevedou k ničemu dobrému.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.