michalds

Být rozvedený je moderní. Ano?

Nejlepší odpověď
led

Nie. Je to len ukážka a dôsledok súčasných vzťahov medzi ľuďmi.

Další odpovědi
nyjono

Ne. Proč by mělo být?
Souhlasím s led.

Kepler

Moderní ne, spíše nic zvláštního. Polovina sňatků je prvním krokem k rozvodu. Ač sám rozvedený, vnímám to rozporuplně. Někdo je šťastně rozvedený, pro jiného je to kaňka na životě a nešťastná událost. Nejhorší je, že na to většinou doplácejí děti.

aliendrone

Moderní zrovna ne, instituce rozvodu je už s námi DLOUHO. Moderní je spíš nevstupovat do manželství. Výhody z manželství plynoucí veškeré žádné, naopak – jen samé nevýhody! Tedy pro chlapy zcela jistě. :)

marci1

Ve většině případů je to dětinské a zbytečné. Lidé spolu neumí komunikovat. ☹
Líbí se mi citát Jacka Bennyho: „Moje žena Mary a já jsme spolu čtyřicet sedm let a za celou tu dobu jsme neměli jediný důvod, abychom začali přemýšlet o rozvodu. O vraždě mockrát, ale o rozvodu ani jednou.“ 🙂

ivzez

Ne, není to moderní. Je to jen ukázka a důsledek vztahů mezi patnery.
Vysoká rozovodovost u nás je už dlouho, nejde jen o současnost.

klumprt

Velká rozvodovost nebo soužití na psí knížku je podle mě nezamýšlený důsledek ženské emancipace.
Ženy nejsou natolik ekonomicky závislé na svých manželech jako dřív. Poměrně snadno si jeden rodič vymůže výživné na druhém rodiči. Na jednu stranu je to dobře, protože lidi nejsou nuceni trpět v katastrofálních manželstvích. Na druhou stranu opustit manželství pro nějakou malichernost je dnes tak snadné. A mám za to, že děti z rozvedených rodin nemívají zrovna sklon v manželství setrvávat nějk dlouho. Ono to manželství chce spoustu tolerance, trpělivosti a obětí. Ovšem já jsem manžel optimista a věřím, že ta vize zbytku života prožitého po boku báječné ženské stojí za to.

yuko

Spíš to vypadá, že je moderní, být svobodný. V mém okolí je zase moderní, že si mladá, svobodná dívka bere o dvacet let staršího, finančně zajištěného muže s jedním nebo dvěma dětmi. Ale každý máme svůj život, hlavně, že jsme šťastni.

smart aleck

Ne, je to nemoderní a nemorální.

Funna

spíše je moderní vůbec neuzavírat manželství…

Kryšpín

Ne nese to doba, je moderní žít jak se dávno komentovalo na psí knížku, nejsou poté spory o majetek, možná přijde také doba dle pravidel tam daleko na jihu, třikrát říci rozvod a tím je hotovo

aliendrone

marci1 >>> Pěkný citát, takový „ze života“ a přitom hluboce pozitivní. Asi to byl šťastnej chlap! :)

led

Kryšpín, ale tam to platí len pre muža. Len on môže „rozviesť manželstvo“ zapudením ženy „nie si moja žena“ Žena ešte stále nemá všetky práva.

ivzez

Nejsem si úplně jista, ale myslím, že rozvést se tam může i žena.

led

ako kde. V pravoverných muslimských oblastiach žena má jediné právo – poslúchať.

ivzez

@Smart Aleck →
proč hned nemorální, někdy nic jiného nezbývá.
(Třeba v případech domácího násilí.)

smart aleck

A morální či normální je, když se dva poznají v nočním klubu, tutéž noc se pomilují a do měsíce je svatba? V dřívější době to bylo úplně jiné a nebylo tolika rozvodů, i když někdy manželka nebo manžel prožili trochu toho násilí!

ivzez

Neodpověděl jste mi na otázku,
místo toho otvíráte téma, jehož
se tazatelova otázka netýká.

Ale odpovím Vám:
Neznám nikoho, kdo by uvedeným způsobem jednal.
Takže těžko soudit. Podle mne se o tom jen píše, ale
ve skutečnosti se tak (téměř) nikdo nechová.

Dnes je mnohem častější „žít na psí knížku“
než svatba po měsíci známosti.