Gestas

Jsou lepší obchodníci Židé či Arabové?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Vaše otázka je dost nesmyslná.
O Židech je to zažitá představa, která je založená ale jen na faktu, že do určité doby nebylo Židům v Evropě dovoleno živit se jiným způsobem, než obchodem nebo finančnictvím.
O Arabech se totéž traduje proto, že v arabských zemích je zvykem smlouvání, jehož zákaldem je skutečnost, že nejnižší cena je obvykle stanovená tak, aby kupující měl dojem, že ušetřil a prodejce i tak dost vydělal.

Ani jedno ale nevypovídá o tom, které za daných etnik je lepší v obchodování. Navíc jsou obě zažité (generalizjící a nepřesné) založené na tradicích dost odlišných.

Skutečnost je taková, že Židé jsou národ velice přizpůsobivý, který dokázal přežít ve velmi různých podmínkách a nakonec znovuvybudovat stát, který se během několika desítek let dokázal vyrovnat civilizovanému západnímu světu.
Arabové naopak, co se civilizovanosti týče, za poslední dobu dost deklinovali. To ale nemění nic na tom, že i oni dali světu dost důležitých vynálezů a poznatků, které dnes využíváme.

Další odpovědi
Drap

Nelze paušalizovat a srovnávat nesrovnatelné.

dubraro

Žídé.
Ale Číňani jsou ještě lepší (bezohlednější).
Arabové jsou zase lepší lupiči.

ivzez

Achopnost obchodovat nezávisí na etniku ani národnosti.