Martinos1337

Jsem se zamiloval asi

Jsem v prváku na střední, a už od září po sobě často koukáme se spolužačkou. Není to náhoda a ne, jenom se mi to nezdá. Opravdu po mně taky kouká.
Občas mě taky sleduje periférně, hraje si s vlasama atd. Jelikož já mám celkem těžkou sociální fobii a ona je taky celkem stydlivá a tichá, ještě jsme se spolu neseznámili a ani spolu nepromluvili.
Odhodlal jsem se udělat ten krok a poslal jsem jí žádost na facebook, aby jsme se seznámili alespoň tam, protože já se svou sociální fobii prostě asi nezvládnu jít za ní ve třídě, když tam má spolužačky.
Bylo by to divný před nima. A ona je opravdu vzácně ve škole někdy sama. Vždycky je v doprovodu spolužaček. Tak jsem využil toho, že jsme byli odsonuti na distanční výuku (někdy v říjnu to bylo) a poslal jí tu žádost, aby to nevypadalo tak divně, jako kdyby jsme byli ve škole na prezenční výuce.
Žádost nepřijala. Neodmítla jí, ani nepřijala. Prostě tu žádost tam pořád má. A ne, není to tím, že by chodila málo na facebook. Máme třídní skupinu
na facebooku kam ona píše, takže vím, že je na fb často. Když jsme se teď vrátili na prezenční výuku, zase to pokračovalo. Ty pohledy, hraní s vlasama a všechno ostatní. A fakt se mi to nezdá nebo to není náhoda, to poznáte když
je to náhodně. Věřte mi, nedokážu to tak popsat slovama, protože bych tu musel napsat tak strašně dlouhou zprávu, že by to nikdo nechtěl číst. Proto to nedokážu uplně vyjádřit, jak to je.
Myslíte, že je to třeba tím, že jí to prostě přijde divný přidávat si mě na fb do přátel když se neznáme? Nemá hodně přátel na facebooku, jen kolem 90, což je docela málo na dnešní puberťáky.
Takže si tam asi přidává jen ty, které blíže zná? Nebo je to tím, že ji přijdu prostě divný kvůli té sociální fobii? Mám omluvenku od lékaře, že nemusím číst před celou třídou, být vyvolán ke zkoušení u tabule atd.
Možná se mě i trochu bojí? Nebo jde o stydlivost? Nebo nechce, aby ostatní spolužačky viděli, že mě má v přátelích, když se s nikým ve třídě nebavím a jsem ten „podivín“? Fakt mi to věřte, ty pohledy atd nejsou náhoda. To jde poznat, kdy jde o náhodu a kdy je to schválně. Mám jí napsat zprávu na facebooku, a nebo se na to prostě vykašlat
a jít za ní osobně i za cenu trapasu? A nebo si přece jen myslíte, že jde pouze o mou iluzi a že to je vše jen v mé hlavě?(Kdyžtak uveďte argumenty pro tohle tvrzení, proč si myslíte že to tak je.)
Asi jsem se do ní zamiloval, chci od ní alespoň jednu šanci, někam se mnou zajít na kafe a blíže mě poznat. Nechci ji nějak stalkovat nebo jí do něčeho nutit, nebo se vtírat.

Odpovědi
Mr. Marek

Někdy je dobré o tom tolik nepřemýšlet. Zkus ji napsat, představit se jí. Pokud někoho neznám, je logické, že si ho nepřidám. Držím palce.

supersonny11

Opravdu po mně taky kouká.
Žádost nepřijala

Asi tak:D
Nejspíš tě jen sleduje protože jsi divnej a pak se ti s kamaradkama smějou, nenaděláš nic.

zjentek

Jako bys psal o mě. A ty fobie do toho… Něco podobnýho jsem si kdysi vnitřně prožil s Winonou Ryder. Drželo mě to pak ještě celá léta. Jenže ty máš na rozdíl ode mě tu výhodu, že s ní chodíš do třidy. Tak na co čekat? Doporučuji JÍT za svou láskou. Poslechni srdce, nějakou cestu si už nejde, věř mu. Hele, buď budeš později blaženě uspokojen, anebo ti ho zlomí… nic horšího se u toho stát nemůže. (; (;

Drap

Děkujeme za informaci, a ptáš se na co?

Justin1

Můžeme se jenom domnívat, jak to je, dokud neuděláš nějaký konkrétnější pokus. Taky bych si mezi přátele na Facebooku nepřidal někoho, s kým jsem dosud ani nemluvil. Zkus jí napsat zprávu, napiš jí, že si na ni občas vzpomeneš, i když se nevidíte, protože ti byla sympatická, že by ses s ní rád přátelil a že by ses s ní rád někdy viděl. Může mít zájem nebo taky nemusí, počítej s oběma možnostmi. Udělej ten pokus, dokud si tě pamatuje z osobního setkávání. I když to nevyjde, můžeš být aspoň rád, že jsi to zkusil a že jsi lepší než všichni ti, kdo by se báli to zkusit. Ti, kdo by se báli to zkusit, mezi námi jsou, ale nevšimneme si jich, protože se neprojeví a z pohledu ostatních i z pohledu té holky vypadají stejně jako ti, kteří nemají zájem to zkusit. Pokud máš zájem, potřebuješ se od nich odlišit. Pokud ten pokus nebude úspěšný, nebude zbytečný, pomůže ti k tomu, aby sis zvykl takové pokusy dělat a považovat je za běžnou věc, která nezboří svět, když se nepovede.

Taky mám za sebou spoustu let neúspěšných pokusů, ale s každým neúspěšným pokusem jsem byl o krok blíž tomu úspěšnému, který tu dlouhou řadu ukončil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Martinos1337

Drap:
Máš chápání textu na úrovni průměrného dítěte ve školce?