Rokio

Jsem nekvalifikovaný dělník, když nemám výuční list vhodný pro dělníky?

Já nemám kvalifikaci pro dělníka a přesto pracuji v chráněných dílnách. Nějakou kvalifikaci ale mám, ale v jiném oboru. Mám maturitu z obchodní akademie. Také mám několik měsíců praxe jako operátor výrobní linky ve firmě zabývající se výrobou součástek do automobilů a jiné elektroniky. Tam jsem pracoval brigádně od 15-ti let přes část letních prázdnin, když jsem ještě neměl invalidní důchod.

Práce v sociálním družstvu mi jde. Kvalitář nenašel ani jeden zmetek, normu jsem v pátek splnil na 130 % a služebně starší dělnice řekla, že mi práce jde dobře.

Jsem tím pádem nekvalifikovaný dělník, nebo kvalifikovaný dělník?

Nejlepší odpověď
Edison

jiná odpověď

Přerstaň se prezentovat zahleděním se do sebe. Chcešli se sebehodnotit, dělej to v soukromí. Ale předem upozorňuju, že tě to zničí, no, alespoň tím nebudeš ze sebe dělat trottla ostatním.

Další odpovědi
annas

jiná odpověď

Pokud pracujete v chráněné dílně, nezastáváte pozici dělníka, ale pracovníka chráněné dílny. Můžete pracovat např. jako truhlář, uklízeč, operátor, vrátný atd.

Podívejte se na názvy profesí v chráněné dílně
https://cz.in­deed.com/jobs?q=Chr%C3%A­1n%C4%9Bn%C3%A9+D%C3%A­Dlny&start=10--

--
Kdo je dělník ?

"Dělník je pojmenování námezdní síly, člověka, který pracuje hlavně fyzicky a jehož práce bývá namáhavá. Nepracuje samostatně, je závislý na svém zaměstnavateli.

Přesnější určení dělníka se doplňuje podle vykonávané činnosti nebo oblasti, ve které pracuje – tovární dělník, lesní dělník a podobně.

Podle vzdělání nebo míry vyučení se dělníci dělí na pomocné čili nekvalifikované, nebo kvalifikované."

https://kdoje­to.superia.cz/pro­fese/delnik.php

GM

jsem nekvalifikovaný dělník