band of brot

Proč se dneska nedají sehnat podřadné manuální práce?

Na dnešní době mě štve, že člověk nemůže dělat ani podřadné a horší práce, když nemá kvalifikaci. Pořád se mluví o tom, že všichni můžou studovat VŠ, dálkově, kombinovaně a v jakémkoli věku. Zvyšovat si kvalifikaci. Ale proč se hergot nemluví o tom, zda je možné si dodělat třeba střední školu jiného směru? Stát a společnost po mně vlastně chce, abych měl výšku a dělal někde v kanceláři. To je hezké, ale já o to nestojím. Chci dělat manuální podřadné práce. Ale bez kvalifikace to nejde. Práce ve stavebnictví, zemědělství nebo průmyslu bez šance. Chtějí, abychom měli střední školu, takže na obsluhu nějakých složitých strojů v továrně musíme mít střední průmyslovku buď s maturitou nebo výučákem. A když nechtějí kvalifikaci, tak chtějí praxi. Takže pak nejsem schopen najít ani ty pro společnost podřadné práce, u kterých pracuju v montérkách, jsem špinavej, smrdím, chodím na guláš se šesti a mluvím jako dlaždič. Krucinál, proč je dneska takovej problém jít pracovat manuálně??? I na popeláře se nedá dostat…

Nejlepší odpověď
gecco

O špinavého a smradlavého asi fakt zájem nebude, pokud přidáš chování hulváta, pak tuplem…
😉
Jen – i nekvalifikované práce je dost – doplňovač regálů v superhyper, lesní dělník, uklízeč, silničář, stavební dělník…
Jen se nesmíš divit, že i takovou práci dostane spíše ten, kdo i něco umí – oproti tomu, kdo neumí nic…

Další odpovědi
ReHu

Nemám potřebu pídit se po pracovních příležitostech pro tebe, ale první, co mě napadlo je, že na doplňování zboží nikdo kvalifikaci nepožaduje. A na pomocné práce třeba v pekárně také ne. Určitě i jinde.
Co ale určitě ano je slušné chování, pracovitost, zodpovědnost.

da ny

„Pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě…“ ;)

U nás je např. práce pro nekvalifikované pracovní síly za minimální mzdu dostatek… Některé firmy svážejí své zaměstnance autobusy ve vzdálenosti až 50 km (též za mrzký peníz, s tím ovšem stát nic nenaděl!. Na výši minimálních mezd se musí shodnout „tripartita“. Náplň práce a výšku mzdy tedy určuje především zaměstnavatel = podnikatel, kapitalista). Jejich zájmem je s co nejmenším počtem lidí udělat co největší množství práce, za co nejnižší mzdové náklady /DPP tzv. brigády/.
Stát až na několik státních institucí nevytváří pracovní místa. Nemá téměř žádné výrobní podniky…
Některé podmínky, požadavky a předpisy přišly bohužel z EU.
Ze zdejšího kraje proto jezdí lidé za prací do zahraničí. Někteří tam i na vzdálenějších místech nocují. (VŠ, bývalá zaměstnankyně banky = neustálý pracovní tlak, stres a napětí v Německu raději nějaký čas maže u sokromníka a zdobí perníčky). V porcelánkách tam ženské makají jako „otroci“, jen ta mzda je v přepočtu veselejší než ve zdejších porcelánkách. Přesšasy dělat nemusí.).

Dodělat střední školu si může každý, kdo má zájem ⇒ informace a cestu si najde. Moje kamarádka má 3 SŠ (3 maturity z různých škol, oburů. Z toho jazykovou část jen z jedné školy, na ostaních pak odbornost), je jí 50 let.
Výúčních listů můžete mít též neomezené množství. Záleží to jen na Vás. Některé „odbornosti“ a tedy potřebný papír můžete získat rekvalifikací.
Nikdo Vám v ničem jistě nebrání a neklade žádné meze. Jen si je musíte třeba sám najít, přihlásit se a rekvalifikační kurz zaplatit (nebo PÚ).

Technika (stroje, přístroje) ulehčují a „berou“ lidem práci již desítky let :D
Má „životní zkušenos"t je jiná. Nikdo nemá zájem o nekvalifikovanou a tedy málo placenou práci. Slýchám (zejména od mládeže) v MHD, na zastávkách na "zahrádkách“ u půllitru nebo na PÚ : " Za patnáctku nebo 20 hrubého nemá cenu ani vstávat z postele".

anonym

pro gecco
Opět říkáš hlouposti.
V šedesáti jsem nezaměstnaný (už přes dva roky) a hlásil jsem se na všelijaké práce, jen abych nemusel do předčasného důchodu (je krácený…a tohle všechno nám zařídili kapitalisti).Když už mně nechtěli ve firmách ve fabrice, tak jsem zkoušel (zkouším) i nekvalifikované práce.
FIRMY RADĚJI VEZMOU UKRAJINCE A JINÉ NÁRODNOSTI a ne lidi starší šedesáti let.
Na jednu stranu se jim nedivím, protože 30tiletý Ukrajinec vydrží víc než 60tiletý člověk, ale ať pak se ostatní nediví, že naše generace volí komunisty, protože za jejich vládnutí BYCH TAKOVÉTO PROBLÉMY NEMĚL (a už bych byl v důchodu).

anonym

jestli jsi z Prahy, Prahy východ, tak Ti podřadnou práci seženu ihned. pokud chceš jen na noční, není problém. budeš vyhazovat kontejnery se zbožím a můžeš u toho mluvit i sprostě, ti co to budou dělat s tebou také tak mluví a ještě k tomu rumunsky atd. pokud tě to oslovilo, napiš zprávu na můj profil

lexx

je to jednoduché…založ si firmu, zaměstnej pět mongolů a budou se na Tebe dřít do úmoru, a když ne tak je snadno vyměníš a další…a další, vo tom, milánkové, kapitalismus je…

gecco

Lahny – i ty uznáváš, že firmy – logicky, na nekvalifikovanou, fyzicky namáhavou príci, přijmou raději třicetiletého, než šedesátiletého – a je ti jasné, proč (to, jestli je některý z UA, není až tak důležité)…
___
Ne – neříkám hlouposti.
I ty – byl-li bys zaměstnavatelem, by ses choval stejně, jako oni…
😉

anonym

Komunisti brali ohled NA ČLOVĚKA.Neříkám, že to bylo vždy(už vůbec ne v padesátých letech), ale v osmdesátých letech ano.
A co myslīš, že je lepší, degradovat člověka na pouhou opici, která zvládne lēpe manuálnī práci , pak ho vyhodit a platit mu sociální dávky a státe postarej se o něj a nebo ho nechat pracovat ve volnějšīm tempu a nechat ho v poklidu dojīt do důchodu?
Který člověk je spokojenější?Kdo se STÁTU ( ne firmě) více vyplatī?
Kdo obírá stát o příspěvky aniž by odvedl pro něj nějakou práci a z výplaty platil daně?