Rokio

Jsem megaloman, protože finančně podporuji chudé?

Už na základce jsem jedné spolužačce odevzdával část svačiny, na druhém stupni ZŠ jsem některým žákům dával drobné mince, na SŠ moje rodina zaplatila rozbité okno, i když jsem ho nerozbil, ale šlo o napadení, jehož jsem byl terčem. Daný agresor nedostal ani poznámku a přitom měl dostat minimálně ředitelskou důtku a maximálně dvojku z chování.

Jakmile jsem odmaturoval, kupoval jsem občas bezdomovcům chléb, či několik rohlíků a od dob maturity přispívám na organizaci Dobrý anděl.

Je tohle projev megalomanie? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem Vám několikrát psala, že byste neměl opakovaně na sebe upozorňovat. Svědčí to o určitém egoismu, sebestřednosti. Když vykonálet dobrý skutek, pochvalte se sám,budete mít dobrý pocit, ale tím, že na to upozorňujete to vypadá, že jste lpší než ti, kdo nepřispívají. Každý má možnost se rozýhodnout.

Také jsem dávala dvamě spolužačkám svačinu, protože bydlely na internátě a kapesné, které dostávaly od rodičů jim nestačilo. Občas přispívám na dětské klauny, kteří baví nemocné děti,ležící v nemocnici a ulehčují jim pobyt v cizím prostředí. Je to moje věc, stejně jako Vaše, ale nezmiňuji se o tom, potěšíměpoděkování, které dostanu. Záleží jen na Vašem rozhodnutí, jde o to, aby vás příjemci nevydírali.
Když sám na svou činnost upozorňujete, je to určiktý pojev velikášství, upozorňuje na svou činnost, i když se nikdo neptal a opakujete se. . Občas se někdo ptá na dary, takže tam můžete reagovat bez jakéhokoliv zdůrazňování své charitativní činnosti.

Další odpovědi
Drap

Už to píšeš všechno snad po desáté. Koho myslíš že zajímají tvoje blbosti?

elkon

Proč se pořád s něčím chlubíš? Myslíš, že to někoho zajímá? Používej někdy hlavu a neptej se na každou hloupost.