Emms

Jsem mamánek, co s tím?

Potřebuju poradit. Jsem hroznej mamánek, asi vím, co se mi stalo =(.....když jsem byla malá, nemohli jsme se ségrou nikdy jezdit za babičkou samy, jednou jsem tam byla a bylo to fajn, ale od té doby to nešlo :(. Byla jsem na ŠvP, kde jsem si to hrozně vytrpěla a nedokážu se toho zbavit. Jak se toho mám zbavit? V 7.třídě máme jet na lyžák a já se tam hrozně těším a chci tam jet, ale jak?? Když bez mamky nevydržím ani dva dny. Přes den jsem v pohodě, ale přijde to na mě vždycky k večeru. Co s tím? Prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
Ella

Neboj, nejsi sama :D Taky se mi trošku rozostří vidění, když musím odjet a mamka mi mává :) Ale to tě přejde – zabavíš se a ani se nenaděješ a budeš spát! :)
Zkus se třeba s maminkou domluvit,že ti každý den v určitou hodinu na večer zavolá a uvidíš, že za chvíli tě bude telefon vytrhovat ze zábavy! :) Nesmíš se hlavně bát a říkat: jasně, stejně to nevydržím, protože si to tak vsugeruješ! Takhle by si přišla o spoustu zážitků, které jinde než ve škole a se spolužáky nezažiješ! :)

Další odpovědi
Toruk

Až půjdeš na střední a pak možná na výšku, tak se tvůj pocit závislosti postupně vytratí sám, tím jak se dostaneš do víru života. Ale pokud je pro tebe důležité v tomto smyslu se osamostatnit už teď, kvůli tomu lyžáku, tak trochu trénuj: zajeď teď o prázdninách třeba k příbuzným a trochu tam pobuď… třeba se takto otrkáš 🙂

Ljůca

Emms. To se mi stává taky, když jsem bez mámy, večer se mi začne stýskat. Musíš to zvládnout. Na lyžáku budeš mít kámošky a když se zabavíš a nebudeš na to myslet, je to ok. Neboj, ono tě to přejde.

Valky

Já tohle měla podobný, mamka je moje nejlepší kamarádka, byla jsem na ní dost závislá, ale vadilo mi to. Takže jsem se v 18 sebrala a nastěhovala k příteli… Bydlíme spolu už rok a nějaký ten měsíc a pomalu a jistě se ta pupeční šňůra přetrhla.. :o)

anonym

lyžák…hmmm… já se obával stejné věci a navíc sme tam byli bez netu :(
ale nic si z toho nedělej, jeď tam a hezky si to užívej, nepotřebuješ mít ve třídě ani kamarádky, ale jen to, že si to tam užiješ stojí za to opustit již vyjeté koleje.
Hlavně si z toho potom nic nedělej, jinak by ses mohla zasnít a někam nabourat :/

anonym

Emms,hrozně ráda čtu,že někdo má takhle krásný vztah s maminkou.Neboj se ničeho,jeď,v době mobilů s mamkou budeš vlastně pořád.Ono na druhou stranu není dobré se vyčleňovat z kolektivu,tvoří se v něm mnohdy přátelství na celý život.Ostatní spolužáci budou mít určitě krásné vzpomínky,budou si o nich vyprávět,jen ty bys byla stranou dění.Jen jeď .