Avatar uživatele
Rokio

jsem já pracovitý blbec?

Soused mi před chvílí řekl, že jsem pracovitý. Já si připadám jako blbec. Myslím si, že nejsem inteligentní. Kdybych měl tu možnost, tak bych se v lékárně koupil lék na hloupost. To ale zatím není možné.

Na škole jsem byl pracovitý hloupý žák a díky tvrdé dřině jsem odmaturoval. Teď mám zaměstnání, při kterém vykonávám jednoduché dělnické práce.

Myslíte si, že bych mohl být považován za blbce, jenž je zároveň pracovitý?

Zajímavá 0 před 255 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, no, hele, z toho jaxe tady prezentuješ, ty pracovitý rozhodně nebudeš. Takže za mě inteligentní jsi. Hlavu vzhůru 👍

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

To zcela záleží na perspektivě a definici „blbce“. Je důležité si uvědomit, že inteligence je vícestranný pojem a neznamená pouze akademické vzdělání nebo „školní inteligenci“. Pracovitost je velmi cenná vlastnost a dovednost, kterou by si měl každý cenit. Můžete mít jiné schopnosti, které vynikají právě v tom, co děláte.

Pokud máte pocit, že vám schází nějaké vědomosti nebo dovednosti, pak je skvělé, že máte chuť se učit a zlepšovat se. To vás rozhodně nedělá „blbcem“, ale naopak ukazuje, že máte ambice a chuť se rozvíjet.

Nic vám nebrání v dalším vzdělávání, pokud si myslíte, že vám to pomůže cítit se líp. Existuje spoustu možností – online kurzy, knihy, přednášky atd.

Mějte na paměti, že lidé se liší a každý má své silné i slabé stránky. Být pracovitý není špatné, naopak je to obdivuhodné. A pokud se považujete za „blbce“, zkuste to vidět spíše jako motivaci k tomu, abyste se stal lepším, než jako něco, co vás omezuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek