Kryšpín

Má ta česká dáma trochu pravdu, neb již dámy začínají divočet?

Dáma pedagožka s titulem Mgr. na Vysočině hustila do dcery, že lidé bez titulu jsou parazité, blbci, lidský odpad a mají chcípnout. Moderní dámy v Česku také někdy útočí na presidenta, tvrdě bojují o miliony s ex souložníky, aby jim neklesla životní úroveň, sem tam nějaká bitka a.p. Není to psychická porucha, poněvadž obhájci ji hájí, pracovitá, vzdělaná, výborně se stará o dceru ap. Je to již vyšší stupeň demokracie, neb za to může 40 let poroby a dámy kdy se nemohly dlouhá léta svobodně předvést a vyjadřovat.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… Lidi jsou různý a různý koníčky maj (https://youtu­.be/gkM-e_iUPqo?t=1m13s ), ale že ji takhle dlouho nechali ve školství vo něčem svědčí …

Další odpovědi
ivzez

Ani jedno, paní magistra nemá pravdu, dámy nezačínají
divočet a předchozích 40 let s tím nesouvisí.
Souvisí s tím morální „kvality“ jedné konkrétní magistry.

Dochy

Pokud vypustila z huby „lidé bez titulu jsou parazité, blbci, lidský odpad a mají chcípnout.“ pak je odpad. Titul ji nezachrání. Nepřeju ji aby chcípla, ale doufám, že skupina lidí s tímto smýšlením přirozeně vymře. A to píšu jako člověk s titulem 😉

quentos

Ne.
Naprosto zbytečná otázka jenom kvůli tomu, aby sis aspoň jednou denně použil „neb“, které v kombinaci se základními chybami („jí“ místo „ji“, čeho zkratka je „a.“ v tom tvém „a.p.“, že za ním píšeš tečku? Ani nemluvě o stavbě poslední věty, která je úplně v háji, a nedává tudíž vůbec smysl) působí jako pěst na oko. Fakt tím nebudeš působit vzdělaněji.

Dochy

Quentos: Pravda, napsáno hrozně. Nějak jsem si toho ani nevšiml, spadlo to do kategorie „překlepů“ které už podvědomě opravuju během čtení 😉

Kryšpín: „neb“ opravdu není zkrácený tvar od SOUČASNÉHO významu slova „nebo“.

Anikitos

Ale je. Archaicke „neb“ může znamenat „protože“ stejně jako nebo. :)

ivzez

Archaické »neb« by podle mne mohlo odpovídat
dnešnímu »neboť«, případně »protože«.

Současné nebo ale neodpovídá ani jednomu.

Dochy

„nebo“ v současné češtině ale nemá význam „protože“