aaliyah.rach

Jsem extrémista?

V práci se chtěl se mnou seznámit nějaký nevím kým dosazený Ukrajinec, ale já mu anglicky řekl, že můj děda bojoval proti náckům za druhé světové a že se s ním seznámit nehodlám. Ukrajinec si na mě u vedení ihned stěžoval, že jsem prý nácek – přitom má prý podle kolegů sám vytetované nacistické symboly na zádech. Myslíte si, že jsem extrémista? A je podle vás dobře, že jsem tuhle firmu dobrovolně opustil?

Nejlepší odpověď
Krupice

Baví Vás si vymýšlet hlouposti? Jinak je úsměvně (nebo hořké?), že uživatelé, kteŕí zde proklamují, že poznají dezinformaci nebo nesmysl na první dobrou, skočí na tento vymyšlený příběh, který se nikdy nestal, viz další autorovy příspěvky, které dehumanizují Ukrajince.

Poznámka: V něčem přeci jen mají liberálové pravdu, manipulace veřejného mínění, která jde na ruku populistům s rychlými recepty, je dnes intenzivní a nemám pocit, že by společnost kriticky odolávala těmto tendencím.

Další odpovědi
Emefej

Nevěřím ti tento příběh.

Ametyst

Nejsi extremista. Dnes je strašně vypjatá doba a lidi i instituce reagují nepřiměřeně.
Nevím, co dalšího předcházelo opuštění firmy a jak se zachovalo vedení. Výhodu jsi měl na své straně.

da ny

Kolegy v práci si člověk moc vybírat nemůže a někde je spolupráce a komunikace nutná. S kým se bude člověk „vybavovat“, přátelit, je každého věc.
Extrémista nejste. Máte svůj názor. Každý nemá možnost, tak rychle odejít, změnit zaměstnání.
Někdy je prospěšnější odejít, než bojovat s větrnými mlýny (a chodit do práce se strachem nebo odporem). Před vysvětlováním „proč a jak “, pak možná platí i ono „Moudřejší ustoupí“ a třeba i odejde :)

zjentek

Ono zlu k rozmachu bohatě postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic. Nebo rezignují. Vzdají boj a odejdou, ale… Kam přesně vlastně jdou? Kam míříš, kamaráde? );

zjentek

Aaliyah, ještě takhle: lidi jako Krupica a všichni kteří ho opalcovali se budou mít dobře ZA KAŽDÉHO REŽIMU, to si celý život pamatuj a těchto faktů se drž!

Krupice

zjentek: Jen za předpokladu, že nám zde nebudou vládnout levicoví populisté, kteří utrácejí cizí peníze (respektive házejí z okna), až v kase nic nezbyde. Dokud vláda nebude příliš sahat lidem do peněženek a s penězi, se kterými disponují, budou aspoň schopni nakládat racionálně, pak budu spokojen. Toto mi ovšem nabízí pouze strany pravicového spektra. Jsem nyní spokojen v rámci možností.

zjentek

Krupica, poprosím nedesinformovat nás tady, děkuji.

Krupice

zjentek: Jistě, pane ministře.