Edison

Co si myslíte o uznání anexe, obsazení a okupace Golanských výšin Izraelem od Spojených států?

… v porovnání s anexí Krymu Ruskem?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Golansk%C3%A9_v%C­3%BD%C5%A1iny

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… no co asi ??? USU nejsou přeci Rusko … to ví přeci každej, když dva dělají totéž, není to vždy totéž … to jen my to nechápem …

Další odpovědi
led

„Kto ovláda Golanské výšiny, ovláda Izrael a cestu do Sýrie“
Je to strategické miesto so zdrojom vody, ktorá okrem iného napája aj rieku Jordán Kto ho drží, ten môže odrezať druhú stranu od vody.
Je to strategický bod k vojenskému ovládnutiu Ázie.
Je úplne logické v mocenskom boji veľmocí, ak Rusko podporuje Sýriu, že USA bude podporovať a hlasovať za Izrael, aby oslabili pozíciu Ruska v tejto časti sveta

Kepler

Neuznávám žádné anexe, ať je provedl Stalin, Hitler nebo Putin. Ta izralská snad přispěla ke stabilizaci situace na Blízkém východě, ale je to sporné.

dubraro

Obávám se, že to pan US prezident tak docela nedomyslel.
Anektovat Golany, tady přijmout je jako součást státu Izrael, by znamenalo přijmout také tamní palestinské Araby jako občany Izraele. Dát občanská práva svým úhlavním nepřátelům. Co by se dělo potom, to jsme si vyzkoušeli u nás koncem 30. let s třímiliónovou německou menšinou.

aliendrone

No, zbývá 9 let do olympiády v L.A. Jsem OHROMNĚ zvědav, jak se postaví „demokratické státy“ k olympiádě pořádané agresorem okupujícím cizí zemi (podobně jako tomu bylo v roce 1980 v Moskvě)! Tedy jestli do té doby amíci z Aghánistánu nevypadnou se staženým ocasem – podobně jako z Vietnamu. :)

Hele, pokládat takové otázky – co si vlastně myslíš? Když Jůesej říká „OK!“, tak je to automaticky naprosto v pořádku a spravedlivé – to je jasné! Ty budeš nejspíš nějaký KOMUNISTA, FAŠISTA či TERORISTA nebo alespoň EXTRÉMISTA – každopádně nedemokratický fujky živel, ne? ;) :D :D :D :D

elkon

O tom má smysl přemýšlet asi jako o nesmrtelnosti chrousta. My máme svoje starosti.

Kepler

alien: amíci někde něco okupují? Ani jsem si nevšim. Vojenská přítomnost ještě neznamená okopaci, nebo dokonce anexi. To bychom byli okupanti i my. Ani ve Vietnamu se nejednalo o okupaci.

led

Ja som sa napríklad dozvedela, cez slovenské médiá, že aj americké vojenské základne mimo USA sú bez amerických vojakov viď súčasná diskusia (hádka?) o budúcej americkej základni na Slovensku.

aliendrone

Promiň, zapoměl jsem, že všichni amíci v Afghánistánu jsou „turisté“ nebo „humanitární pomoc“, kterou šíří pomocí vraždění, kulometů a bomb. ;) :D :D

Vojenská přítomnost sice neznamená vždy okupaci, pokud je ale NEZVANÁ a NECHTĚNÁ (jako v případě Afghánistánu), tak to už okupace… jistěže není, jde zajisté o další „humanitární pomoc“.

Okupanty ve vztahu k Afghánistánu JSME, o tom není pochyb (nikdo nás tam nepozval), ale klidně tomu říkej „vzdělávací turistika“ či „cestování českých vojáků za poznáním“, je-li ti libo. :D :D :D Rusáky v 68 bez uzardění nazveš okupnty – a přitom byli alespoň „pozvaní“ dobytkem Bilakem a spol. ;) :D

O Vietnamu jsem NEPSAL jako o okupované zemi, nýbrž jako o zemi, ze které amíci zdrhali se staženým ocasem – to JE ROZDÍL. ;) :D

Kepler

Podle mého mínění okupace znamená prosazení okupační správy v dané zemi násilím, nahrazení vlády svými lidmi.. Což v Afganistánu není, stále mají svou vládu, pravda notně podporovanou amíky. Je to ale na nich. Podle některých je jejich přítomnost zvaná, podle teroristů a producentů opia ne. V 68 u nás šlo skutečně o okupaci, sice nám rusáci přímo v naší vládě formálně nevládli, ale měli k tomu své loajální dobytky a poskoky ze „zdravého“ jádra KSČ. Kdo byl v opozici, byl zlikvidován na pokyn Kremlu.

Edison

Zejména mě zaráží, že se taktně mlčí o rezoluci RB OSN č. 497 https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Golansk%C3%A9_v%C­3%BD%C5%A1iny . Podle mě Trumpetista tuto rezoluci porušil.

Mc Merkurion

… vono se mlčí vo více věcech a nebo se překrucujou, neříkám, že mne to nezaráží, ale nepřekvapuje …