marci1

Jíte vejce? Jste uvědomělí lidé, kteří se snaží pečovat o své zdraví?

Miluji vejce na všechny způsoby. Bez nich se mi špatně přemýšlí. Jím denně 1–2 ks a nyní se dovídám, že je to pro „uvědomělého“ člověka málo (v konci článku o vejcích). 🙂
Jak to máte Vy?
https://www.vy­lectese.cz/snez­te-kazdy-den-3-cela-vejce-budete-prekvapeni-udela-vasim-telem/
Obr.: pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

Moc vajíčka nejím, ani když počítám pečení a vaření – 10 až 15 měsíčně. Já takovým článkům moc nevěřím. O tomtéž tématu jeden tvrdí, že je všechno špatně a další zas, že nic lepšího není. Mám podezření, že jsou psány na objednávku. Ničemu jinému, než seriózním vědeckým studiím bych nevěřil, i když ani ty nejsou oproštěny od tendenčnosti.

Další odpovědi
Hlada

Jím všechno v přiměřeném množství podle chuti a netrpím žádnými zdravotními problémy. Zásadně odmítám jakékoli extrémní rady. Pokud novinář neovládá ani češtinu, takže klidně napíše, že „Ještě donedávna měli vejce velmi špatnou publicitu kvůli jejich vysokému obsahu cholesterolu“, lze směle pochybovat o informační hodnotě článku.

Tw!st

Jím 4 vejce každý den na snídani. Střídám míchaná vajíčka s vaječnou omeletou. Je to nejlepší snídaně, jaká může být.

da ny

V poslední době jsem v pravidelné konzumaci vajec trochu polevila… 🙂
Chutnají mi, též v každé podobě!

Drap

Mám rád vejce snad na všechny způsoby. Bohužel , nejím jich tolik jak se doporučuje díky dietě, která mi dovoluje 1 vejce za týden.

mzm

1970 – jezte vejce, jsou zdravá a nutričně super
1990 – nejezte vejce, jsou plné zlého cholesterolu a tuku – naprosto nevhodná
2010 – jezte vejce, jsou zdravá a nutričně super
2018 – momentálně nejsem v obraze, ale tipnu, že zase jsou plná zlého cholesterolu a tuku a hrozně škodí, co?