jirka F

Jeli jste někdy vlakem na černo?

Nebo s neplatným lístkem.

Nejlepší odpověď
annas

Jednou.
Ze školy a do školy jsem jezdila vlakem na měsíční jízdenku. Její platnost nekončila posledním dnem měsíce ,ale většinou 3. dalšího měsíce. Jednou jsem přišla na nádraží a vlak už stál ve stanici. . Naskočila s jsem do vlaku. Když jsem se usadila, připravila jsem si jízdenku. a teprve v ten okamžik jsem si uvwědomila, že je 4. a že jízdenka je neplatná.
Průvodčí prošel vagonem ale bez kontroly. Byl jsem připravena, že se přihlásím, že mám neplatnou jízdenku a už jsem si ji nestačila koupit, protože bych zmeškala spoj.
Průvodčí na příští stanici vystoupil a pak nastoupil do jiného vagonu. Jízdenky nám přišel kontrolovat, až když se vlak blížil do stanice, v níž jsem vystupovala.. Tehdy jsem si řekla, že když jsem celou cestu jela nedopatřením bez jízdenky, že 3 minuty před vystoupením z vlaku už nebudu platit. Přiznávám, že jsem se dívala z okna, průvodčí mě o jízdenku nepožádal, jezdil pravidelně ,takže si pamatoval, že vždy jsem jízdenku měla.v pořádku. l, takže jsem se nepřihlásila, že v den jízdy nemám, platnou jízdenku. Po vystoupení z vlaku jsem si na nádraží i hned koupila novou. Ještě dodávám, že jsem 2× týdně jezdila autobusem, takže jsem 2 jízdy týdně vlakem nevyužila. Z toho plyne, že jsem ČD cestu uhradila, i když jiným způsobem. Příště jsem si datum platnosti hlídala, protože už jsem nikdy nechtěla zažít nepříjemný pocit při cestě bez platné jízdenky. .

Další odpovědi
aliendrone

Jééé, to už je DÁÁÁÁÁÁÁÁÁVNO. Ale občas (zřídka) skočím do MHD (tram, busík), když to „akorát aktuálně sedne“, pokud se to počítá. 🙂
Ovšem nedělám to rád, podmínky v MHD (pražské) jsou na hranici šílenství (bezďáci plní parazitů, OBVYKLE smradlaví Ukroši v teplácích atd. verbež)… Jak píši, musí to přesně padnout do situace (nepůjdu těch 300–400 m pěšky do kopce, když je to jedna zastávka a právě to jede). 🙂

Savier

Ano. Zamčený na záchodě. Byl to ale stres.

paul1

Za mládí jsem jezdil občas načerno tramvají, ani jednou mne revizor nechytil 🙂

michalds

Jel jsem někdy načerno.

Filip84

Na černo jezdím vlakem naprosto běžně, protože já málo kdy oblékám něco jiného, než černou.

Ne, s neplatným lístkem jsem nikdy vlakem nejel. Proč bych to, jako, měl dělat? 🙄

Jinak, mezi na černo a načerno je poněkud značný rozdíl, ono pojem a průjem také znějí podobně a kdybys to tady nenapsal, mohl jsi být alespoň dnes považován za inteligentního! Takto bohužel. 🤪

Jo, a abych nezapomněl: chcípni, bonzáku! 👿

aliendrone

annas>>> WOW, taxe nám zde nenápadně klube Usámka bin AlCaponeová-Putinbelzebubová!! NO TOTO? 😮 😉 😁

Byste si mohla podat ruku s mojí mladší-starší. Ta snad 3 měsíce řešila, že si vzala „špatně nazpět“ (prodavač jí v drobácích místo desetikoruny dal dvacetikorunu a ona si toho všimla až u stánku, jenže než doběhla uvést věc na správnou cestu, tak trafikant zavřel a zmizel, tudíž k uvedení do korektního stavu dojít NEMOHLO). Z čehož máme se starší-starší děsnou hlínu DODNES a (mezi jiným) to pravidelně připomínáme na rodinných sešlostech. 😁