Rokio

Jedná se o poctivě rozmnožené peníze, když potomek znásobí finance v průběhu své dospělosti, které obdržel od rodičů?

V případě, že rodiče přispívají dítěti do jeho 18-ti let finanční prostředky na jeho účet, a to se v době své dospělosti rozhodně, že je bude aktivně investovat a za několik let má třikrát tolik, je to správný a čestný způsob, jak naložit s prostředky od rodičů?

poznámka: Jestliže syn/dcera žije u rodičů, část svých příjmů posílá rodičům, jinak nikoliv.

Odpovědi
autacek

Poctivě být rozmnožené mohou, ale tady jde o jiný aspekt a tím je případné riziko s tím spojené. A tam to správné rozhodně není, neb rodiče ti celý život šetří a ty to pak (případně) prošustruješ v investicích, o kterých si sice myslíš, že jim rozumíš, ovšem třeba v dnešních dnech si dalším vývojem nemůže být jist vůbec nikdo.

Rokio

autacek: Investuji už čtyři roky, a to od mých 19-ti let. Tehdy jsem si také zařídil invalidní důchod. Moje čisté výnosové procento se pohybuje většinou od 5 až 10 % p. a. Propady v investicích nemám často a pokles mého fin. majetku zažívám jen vyjímečně. Aktuálně mám i zaměstnání na zkrácený úvazek a dvě podnikání. Jinak děkuji za rady.
Edison: Edisone, já jsem nebetyčný narcista. Jsem rád, když mě druzí chválí a oceňují. Nejsem ale hlupák a vím o svých chybách. Samozřejmě vím, že nevím všechno. Na světě je tolik vědomostí, že do smrti se všechno nenaučím. Uvědomuji si, že tě moje otázky štvou a někdy přímo tě vytáčejí. Jsem srozuměn s tím, že bys byl rád, kdybych se začal chovat konečně normálně, nebo alespoň se šel nechat hospitalizovat do psychiatrické nemocnice. Pochop už konečně, že Rokio je prostě Rokio a koniny k němu prostě patří.

Edison

Koniny mi nevaděj, to bejvá někdy sranda. Ale tohle je fakt trapný, nudný a votravný. Však on tě jednou z toho narcismu vyléčí. Třeba železnou tyčí, aby ses mohl ptát taky ně něco jinýho, než na svou krásu.

Edison

Už zase? Vem si prášek!!! Nech už toho „hodnocení“ nějakýho chování (který je nakonec tak evidentní). Zase jen otravuješ s tím, aby ti někdo něco schvaloval a blahořečil. Fakt je to nuda až votrava.