Avatar uživatele
hapiky

Je zlo neporazitelné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 2573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedávno jste vložil dotaz, zda jsou otázky neopakovatelné, nějak tak. Ani tato otázka není originální. Pravidelně se opakuje, i když samozřejmě formulace jsou jiné..

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-zlo-spatne

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zlo

Neplatí to, co bylo v pohádkách, že každé dobro vítězí.

Tzv. menší zlo, zvláště když je skryté, se dá vymýtit větším zlem, nebo dobrem.

Neporazitelnosti zla v mnoha případech pomáhá lhostejnost lidí.

Nezmizí zlo, pokud budou existovat negativní lidské vlastností, když jejich protikladem jsou vlastnost iozitivní. Ale na ty se nějak víc zapomíná, často nejsou tolik vidět..

Vycházím z toho, že existuje dialektická jednota boje protikladů, tedy rozporů – zlo jednoho vede druhého k dobru, stejně to platí naopak. Dobrý a láskyplný člověk či charismatický člověk vyvolá u jiného zlo, třeba závist, nenávist atd.. Je to stejně jako světlo a tma, noc a den. Jedno bez druhého nemůže existovat

Takže zlo vyvolává dobro, dobro vyvolává zlo a mezi nimi se odehrává boj – někdy zvítězí dobro, jindy zlo. Bohužel,sprave­dlnost je často pomalejší.

Slušné jednání, které by mohl pomoct dobru, je výhodné jen pro toho, kdo tak koná. Protějšek si toho často neváží …. Jenže narušení rovnováhy pomáhá lhostejnost, egoismus, chybějící pokora atd.

„Dobro má sice více fanoušků, ale zlo movitější sponzory“ Jan Sobotka

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Je to dvojča dobra.
Ak chceme poznať zlo, musíme poznať aj dobro a platí to aj naopak.
Je dobro neporaziteľné?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Není, ale dá to práci…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Samozřejmě, že ne!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Podle mýho jde zlo ruku v ruce s blbostí, a ta je neporazitelná!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je. Jelikož zlo je nedostatkem dobra, je třeba neustupovat a tím zlo „porazit“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepe88

Je víc zla, než si kdo muže jen pomyslet,lidi kdyby mohli tak se navzajem postřílí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

annas: Uznávám kvalitu většiny tvých odpovědí či otázek, ale jak můžeš tvrdit, že má otázka není originální, když poukazuješ např. na otázku kolomana, která je naprosto o něčem jiném? Některá témata bývají velmi obšírná, proto mohou být diskuse různorodé.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vložila jsem obecně odkazy, které se týkají zla.

Jak jsem napsala minule u vaší otázku, originalita není už v tom, že ptáte a stejnou skutečnost, tedy např. zlo, ale z jiného úhlu pohledu. Jenže i tak se některé myšlenky v odpovědích mohou opakovat.
Jeden problém se dá řešit z různých stran, ale pořád je to stejný problém.

Také jsem použila podobnou větu jako u jedné z minulých otázek, i když jsem ji jinak formulovala.

Upozorňuji spíš kvůli to, že pokud někoho určitý jev zajímá, může se podívat i na jiné odpovědi u podobných dotazů. Jde o názorové otázky, nikoliv odborné odpvoědi.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Mimochodem, dvojsmyslná otázka není ani náhodou neopakovatelná.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

To jsem nikdy netvrdila, že dvojsmyslná otázka je/není opakovatelná – má zpravidla stejné znění, ale chápat se dá různě.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek