kolomana

Je zlo špatné?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si otázky v archivu, jedna z otázek, která se pravidelně opakuje.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zlo

Mnohokrát jsem se vyjadřovala, takže jen několik poznámek

Třeba zlo se dá brát jako nepřítomost dobra. Je pravda, že na zlo se každý dívá jinak. Přesná definice zla proto neexistuje. Je to čistě subjektivní, nedefinovatelné stejně jako dobro..

Pro někoho je zlo, že nemá práci, peníze atd., pro jiného, že nemá krásnou vilu, zahradu atd.

Obecně si myslím, že zlo vychází z nerespektování morálních zákonů a že se rodí v mozku, takže předzvěsti určité agrese spojené např. se sexuálním násilím, vraždou, se objevují mnohem dříve, než k činu dojde. Ale, bohužel, kdo si to uvědomuje.

„Pozor, zlý pes.“ Pokud někdo naruší dům, který pes hlídá, považujeme ho za zlo. Ale z pohledu majitele doma je pes dobro.

často se říká, to je menší zlo. Jak je velké to menší zlo? Dá se menší zlo odstranit větším zlem, nebo dobrem?

Bohužel zlo je víc vidět než dobro. To je většinou bezejmenné, tiché … dobro častěji mlčí

Pro křestana je dobro Bůh, zlo ďábel, ateisté to neřeší atd.

„Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti, a to vše je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet druhých“.
Anton Pavlovič Čechov

Další odpovědi
nyjono

Na jakém úhlu pohledu? Jako, když někdo zabije vraha, tak to je dobrý?
Zlo je prostě zlo.
Co to je za otázku???

Drap

Obecně ano. Ovšem může záležet na úhlu pohledu.

gecco

ANO, zlo je vždy „špatné“…
ALE – kdo dokáže definovat – obecně přijatelnou definicí – co vlastně vyjadřuje slovo ZLO??
___
Nechcu rejpat – ale – na co se to vlastně ptáš???
Prosím o tvou vlastní definici – ne o nějakou pravdu ´vymytého mozku´…
Děkuji…
😉

marci1

Odpovím otázkou: Je dobro dobré?

bububabu

Použij zdraví selský rozum a jasně vidíš, že zlo je vždy špatné!
ZLO RODÍ VŽDYCKY ZASE JEN ZLO!
CO ZASEJEŠ SE TI VŽDY VRÁTÍ!.. a někdy mnohonásobně…