hapiky

Je zavádějící či pošetilé říkat, že život je jen obnošená vesta, jak se zpívá v jedné písni J. Suchého?

V písni jde samozřejmě o humorný text.

Nejlepší odpověď
annas

Podle dalších slov v písni, jde o nadsázku. Ale píseň končí optimisticky –

„A proto, kdo si neví rady,
ten ať se smíří s osudem,
že dokaváde budem tady,
nikdy říkat nebude …“ atd.

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/slitr-jiri/obnosena-vesta-791192

Obnošené je to, co je už dlouho nošené, tedy opotřebované. Pokud to beru v souvislosti s životem, není toto použití zcela OK.

Jinak člověk nebo věc se opotřebují, nikoliv život.

Život je jakásí hodnota, něco od narození až do smrti.
Źivot je jakýsi pohyb,, patří k němu tělesný i duševní vývoj člověka.
Život je to, co má pro člověka smysl, byť pro každého jiný.

Je pravda, že člověk může být unavený, nemocný, opuštěný atd.. Někteří jedinci i s životem skoncují jako s obnošenou vestou, zahodí život dobrovolně, sstejněš jako vestu. Ae většina čeká, až dojde k cíli zda s vestou nebo bez vesty.

Nejdražší ze všeho, co člověk má je život , byť je či není pro někoho obnošenou vestou.

Je mnoho definic života .. .

Jedna z nich které se interpretuje různě.

Život je hra,… Hraj si ji, nebraň se, protože co se má stát, stane se.

Další odpovědi
marci1

Pro mě je to úsměvné. 🙂

Usvědčuje o tom i závěr písně:
„Život je pro mě obnošená vesta,
šedá a nudná, jak to račte znát,
to říká sotva jeden člověk ze sta
a ostatní se musí smát.“

Mám řadu let „obnošený“ svetr, který miluji. Je doma stále se mnou, je věrný, oblíbený, dávající teplo, energii, pocit jistoty a radosti ze života. Nový nechci! 🙂

Kepler

Pro někoho život, co by obnošená vesta, být může. „vše co se dalo, dávno jsem už prožil“. Ale i takového člověka dokáže vytrhnout z nudy, když ho potká osudová láska, nebo přežije havárii letadla.