hapiky

Je za polárním kruhem nějaká banánová republika?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je v kategorii Zábava, tudíž odpovím, že ANO, pokud za polární kruh přijedou členové Roverské Banánové republiky. .

„Tato "reopublika“ , jiínak český skaut, působí na středisku Prosek Praha jako jeden z šesti oddílů. Sdružuje rovery a rangers (kluky a holky od 15 let). Svou činností se snaží podporovat a motivovat mladší členy oddílů a jejich vedoucí."

http://rbr.pro­sek.org/page/3/?od­kaz=1

"Konají expedice za severní polární kruh, i jinde.

Hlavními cíli naší cesty je švédskýnárodní park Sareks a norský národní prakJotunheimmen. Jedeme především za severskoupřírodou brodit se přes řeky, šplhat na vysoké štíty,koupat se v obrovských jezerech s vodopády,"po­zorovat soby a nechat se štípat od komárů.“

https://wiki.ro­vernet.cz/doku­.php/roverska_he­raldika

Slovo rover souvisí se skautingem, Patronem je Sv. Pavel z Tarsu, roveři mají své symboly,, pokud se registrují, vytvářejí roverské kmeny, u nás si vybrali formu sdružení = republiku.

Proč banánová? Protože si s sebou berou do vzdálených míst velké krabice banánů.

Chcete-li si přečíst popis cesty těcho roverů, – „Expedični_kniha – Roverská Banánová Republika“ – o jejich cestě se dovíte víc.

http://doczz.cz/doc/1867­32/expedicni_kni­ha---roversk%C3%A1-ban%C3%A1nov%C3%A1-republika

Další odpovědi
led

Za polárnym kruhom nie je žiadna republika celým svojim územím, ani „banánová“, ani „zmrzlinová“ republika. Je tam len rozprávkovo registrované sídlo toho Deduška, čo na Vianoce posiela darčeky.