dust8

Je vůbec kofein v nějakém množství i zdraví prospěšný?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka v archivu, i když z opačného pohledu

„Je kofein opravdu tak špatný?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-kofein-opravdu-tak-spatny

Quentosova odpověď, další v archivu je moje.

"Je to jako se vším: kofein není špatný, jen by se ho nemělo moc.

Jinak naopak káva a potažmo tedy kofein prospívá. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo 1400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesáti letech snižují své šance na propuknutí Alzheimerovy choroby až o 65 % v porovnání s těmi, kdo pijí méně
než dva šálky. Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství antioxidantů, které káva obsahuje."

Další odpovědi
Kepler

Zdravému člověku kofein v dávce odpovídající 5 kávám denně neuškodí. Jinak docela stimuluje nervovou soustavu a podle wiki kofein zrychluje tep, uvolňuje hladké svalstvo, rozšiřuje tepny a stimuluje oběhový a respirační systém (srdce a dýchání). Proto pomáhá lidem postiženým astmatem. Zvyšuje obsah mastných kyselin v oběhovém systému, byl proto léta používán sportovci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.