Jak na člověka působí energetický nápoj?

Jak na lidské tělo reaguje a co tělu může dát nebo uškodit Energetický nápoj?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Energetický nápoj stimuluje vlivem látek v něm obsažených centrální nervovou soustavu, což vede ke zvýšení pozornosti a nárůstu mentální a fyzické výkonnosti.
Energetické nápoje obsahují kofein, B-vitamíny a rostlinné výtažky.

Zdravotní rizika plynou hlavně z obsahu kofeinu a cukru. Kofein způsobuje dehydrataci, po odeznění účinku nastává celkový psychický a fyzický útlum a apatie, vysoké dávky narušují koncentraci.
Kvůli obsahu cukru energetické nápoje přispívají k tvorbě zubního kazu.
Některé nápoje jsou slazeny umělými sladidly, zejména aspartamem, jehož zdravotní riziko je v současnosti předmětem diskuse vědců.
Po kombinaci alkoholu s energetickými nápoji se rychleji rozvíjí závislost na alkoholu.
Častými konzumenty těchto nápojů jsou studenti, sportovci, hráči PC her, noční návštěvníci klubů a diskoték či unavení řidiči.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Energetick%C3%BD_n%C3­%A1poj

Další odpovědi
Kepler

Neměl by se používat jen tak, je určený pro sportovce. Normálnímu člověku může uškodit, i když je zdravý. Dal jsem si po půl litru vodky Red Bull. Hovno křídla, padl jsem na hubu.

dr.luha

Kromě užitečných látek je tam spousta chemického balastu. Lepší je si koupit pytel čistého taurinu, který je sám o sobě velice prospěšný. S alkoholem se samozřejmě nesmí kombinovat.

iceT

Na mě teda nepůsobí vůbec nijak.

doney gal

Když mám zkoušku, tak se noc předtím celou učím a nejdu spát a vypiju dva energeťáky. Je to nezdravé vím. Chce se mi hodně na malou, mám hlad, ale jakmile se do něčeho zakousnu, tak mi to přestává chutnat, takže druhý den moc nejím. Mám docela žízeň a obvylkle vždy piju vodu. Jenže po energeťácích mi nechutná, tak si dám nějakou bublinkovou limonádu.

Muffz

Kdysi jsem byl sám až závislý na energeťácích (1–2 plechovky denně). Bylo to dobré, o tom žádná, jen se to trochu projevilo na váze :) . Takže jsem energeťáky vyřadil úplně, koupil jsem si čistý kofein a taurin a míchám si to s vodou. Jsou to tedy ty látky, které jsou hlavním stimulantem energie (kromě cukru) ve zdravější a levnější podobě.

yuko

Energy drinky zasadne nepiju. Nebudu ted vyhledavat clanky o tom, kolik lidi po piti vetsiho mnozstvi energy drinku zemrelo na selhani srdce. Muzi to v praci piji jako vodu, mezitim colu a kafe. Diky, nemam zajem. Nejlepsi je pitna voda.
A co se tyce energy drinku – rikam, ze nejlepsi energy drink je ceske pivo. Ma to vsak jeden hacek, dat si jen jedno.

Jana5678

Energetické nápoje obsahují kofein a další stimulanty, které sice mohou zvýšit hladinu energie, ale vím, že někteří lidé mohou zažívat vedlejší účinky, jako je třes nebo nespavost. Místo tradičních energetických nápojů jsem si proto našla přírodní alternativu, která mi dodává energii a to kratom druhy. Existuje mnoho různých druhů, které mohou mít různé účinky. Osobně jsem zjistila, že kratom mi dodává energii.

Kepler

pusinko dík, už jsem myslel, že tady nikdo nemá smysl pro humor. Hodili by se sem smajlíci, aby nikdo nebyl na pochybách.