SpeedyCZ

Otázky na Energy drinky.

Mám pár otázek ohledně energetických nápojů na které jsem nenalezl odpověď, mohli by jste mi pomoci?

1)Co se může stát po překročení max. doporučené denní dávky?

2)Může si tělo po pravidelné konzumaci těchto drinků na kofein zvyknout tak, že pak nebude mít (větší) účinek?

3)Doopravdy fungují?

Děkuji, SpeedyCZ

Odpovědi
iceT

http://ona.id­nes.cz/caste-piti-energetickych-napoju-zvysuje-riziko-alkoholismu-pr8-/zdravi.aspx?c=A110228­_111454_zdravi_pet

http://napoje­.gastronews.cz/e­nergeticke-napoje-sily-prilis-neobnovi

http://clanky­.vzdelani.cz/?cla­nek=4689

Jednou jsem za večer vypila šest plechovek energy drinku,jelikož mi bylo vyčteno,že usnu,jakmile si lehnu.Po šesti plechovkách jsem přišla domů,lehla a usnula,jako když mě do vody hodí.
Moje sestra kdyby si dala energeťák ve dvě odpoledne,tak ve dvě v noci ještě nespí.Je zřejmě individuální,jak na koho působí,roli hraje hodně to jak často člověk pije kávu.Pokud občas,tak energy drink zabere,pokud někdo vypije kávy za den dejme tomu 4 hrnky,tak podle mě nezabere.

Amie

Já osobně nikterak kafe nepiju akdyž si dám energy drik (přesně řečeno Red Bull) tak většinou spíše na chut než aby mě to povzbudilo. Důležité je i že to nepůsobí hned ale po určité době – někdo během pár minut, někdo za pár hodin, většinou se říká že tak půl až hodinu předem by se to mělo pít.

Pokud jde o doporučenou dávku – pokud to uděláš jednou tak se asi nic nestane. zde jde o to, že se na tom může zřejmě udělat závislost jako na všem ostatním a pak místo balíčku cigaret budeš chlastat deset energetáků za den.

A jestli doopravdy fungují? pokud tomu budeš věřit tak ano :)

Adad1985

  1. záleží na člověku, pokud má skrytou třeba srdeční vadu, může dostat infarkt atd, pokud je člověk absolutně zdravý, bude mít jenom hodně energie, je jak sjetý a potřebuje si to vybít, nemůže spát a když si lehne, tak se celý chvěje a buší mu srdce. Každý to ale snáší jinak
  2. tělo si zvykne tak, že když ho přestaneš pít, dojde ti totálně energie, budeš hrozně unavený, mrzutý, nic tě nebude bavit..Je to opravdu jeden druh drogy a funguje na stejném principu jako klasické drogy
  3. Doopravdy funguji :)