Frogman

Je pravda, že čaj, který lze louhovat vícekrát, je kvalitnější?

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Nemůžu souhlasit s Keplerem. Například většina zelenych čajů je louhovatelna dvakrát, i třikrát. Nekdy se dokonce prvni výluh záměrně vyliva. Ale obecne se neda takhle srovnavat, co se kvality tyce. Vzdy zalezi na konkrétním čaji. Nebavim se každopádně o sackovych čajích, ale o cajich sypaných. Pro úplnost.

Další odpovědi
Arne1

Chytré publikace praví, že kvalitní zelené čaje lze louhovat vícekrát. Další nálevy mají mít vyšší teplotu a delší čas.

Zdroj: http://www.ma­ofeng.cz/jak-pripravit-caj

ivzez

Je to pravda, akorát bych to formulovala obráceně:

Kvalitní (zelené) čaje lze louhovat dva- až třikrát.

pusinka50

Platí to u zeleného čaje. Druhý výluh je mnohem blahodárnější a zdraví prospěšnější, než výluh první. Třetí výluh mohou pít i malé děti.

Kepler

Proboha, to ne! Podruhé louhovat je zločin. Druhý výluh už ani nechutná, veškerá vůně a chuť jsou pryč, navíc se extrahují trpké taniny. To platí pro každý čaj.

Kepler

Bergy: jo, asi máš pravdu, na zelený čaj jsem vůbec nepomyslel, protože ho vůbec nepiju.