vas999

Jaké látky obsahuje mléko?

Mám na mysli obyčejné mléko, které se dá koupit v obchodě. Pokud vím, tak obsahuje mléko, tuky a nějaké bílkoviny. Nevím ale jaké, ani nevím, co obsahuje dál.

Odpovědi
Kepler

Dominantní je voda. Je tak zdraví prospěšná, že se jí mléko ještě obohacuje. Pak tam je ještě mléčný cukr, aby z toho šlo udělat kumys. Mám silné podezření, že čerstvé neupravené mléko od kravičky obsahuje ještě ricinový olej nebo jiné projímadlo.

da ny

To vůbec nevadí, tohle vědět nemusíte…. V obchodech koupené mléko mnohdy není mlékem.

Složení: 100% Polotučné pasterované mléko:
Nic prospěšného v něm už dávno není:
http://docpla­yer.cz/15832716-Slozeni-100-polotucne-pasterovane-mleko.html
Zdroj někde „udávaného“ vápníku najdete mnohem spolehlivěji a zdravě, z jiných potravinách 🙂

Jen 13% středoevropanů má ve střevech trávící enzymy mléčné bílkoviny a laktozy. Pro zbytek populace je to zbytečná, nežádoucí, někdy nebezpečná poživatina (tvrdí český lékař žijící v Itálii).

Pro zajímavost:
„Všimli jste si, že přestala reklama na jogurty? Víme proč..“
Zdroj: http://weeks.cz/vsim­li-jste-si-ze-prestala-reklama-na-jogurty-vime-proc/
„DO MLÉČNÝCH VÝROBKŮ *ANONE SE TOTIŽ POUŽÍVÁ ZVÍŘECÍ STŘEVNÍ
MIKROFLORA!
Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 – geneticky
modifikovaný kukuřičný škrob, což je zahušťovadlo, ničící slinivku!
Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích,
ale také v kečupech a majonézách.
Ing. Jiřina Charvátová
vedoucí střediska laboratoří
Nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, ve které dokonce
ani mléko nemusí být. Když jsme dělali analýzu bifidobakterií, zjistili jsme v
laboratorních testech, že bifida v dlouhotrvanlivých jogurtech jsou zvířecího původu,
tedy bifidus esencis. Je to nejčastěji bifidus avicenc, a ten skutečně není našemu tělu
vlastní – je izolován z kachen a dobře a dlouho přežívá.
Některé státy mají zákaz používat jiné než lidské kultury, a to proto, že určitý počet
bakterií je schopen projít žaludkem a dojít až do střev a u imunitně oslabených jedinců
byly pozorovány časté výskyty tumorů, např. je to ze studie z USA, kterou jsem použila
ve své diplomové práci na téma bifidobakterie. Také tyto ne lidské bakterie mohou
nahradit původní mikroflóru a způsobovat průjmy.“

Edison

Tentokrát to nenapíšu. Ale:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ml%C3%A9ko
Mléko v prámě podle druhu úprav.

Rokio

Bílkoviny, tuk, mléčný cukr, vápník a řadu vitamínů.

marci1

Podrobný přehled: https://www.ka­loricketabulky­.cz/mleko-polotucne-1-5-tuku