štamgast

Je ve Vietnamu jméno Nguyen něco jako u nás Novák?

Nejlepší odpověď
annas

Na vaši otázku se dá odpovědět i podle významu příjmení.

Příjmení Novák u nás získali ti, kteří se přistěhovali o určité obce. Tedy nový usedlík, nový soused atd. U nás nejčastější české příjmení.
D. Moldanová

Vietnamské příjmení Nguyen je velmi populární. Původem je to čínské příjmení Ruan. I když ne u všech Vietnamců, kteří mají toto příjmení, lze vystopovat jejich kořeny k čínským předkům. Nguyen je jasně čínské jméno.
Ruan – původ od hry na hudební nástroj. Další možnost = kámen, skála.

http://www.yu­topian.com/na­mes/06/6Ruan179­.html

Další odpovědi
anonym

Pokud jde o ´umístění´, pak ano – Novák v Česku i Nguyen ve Vietnamu vedou žebříčky četnosti příjmení v dané společnosti.
Pokud ale myslíš rozšířenost, pak se český Novák musí buďto s hanbou ´schovat´ a nebo v budoucnu ´přitlačit´ – zatímco jméno Nguyen nese cca 40 % vietnamské populace, jméno Novák/Nováková pouhých cca 7 % populace české.
Doplňuji:
Jo – zdroj – wiki…