Kuchařosatan

Je trestné nebo přestupkové podporovat satanismus?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na úhlu pohledu,. zda budete jen pasivím členem, nebo se účastníte jejich aktivit. Dovíte se z vyjdáření police.

Jde o negativní činnost, příslušnost l satanismu se projevuje v užívání drog, vyjadřuje nenávist kle křs/tanům,, jejich činnost a motivace jsou často deviantní, často vedou k rituálním vraždám. atd.

Podrobnosti v odkazu. .

"Satanismus a policejní praxe

Odpovídá mjr. JUDr. Jiří Dvořáček z Policejního prezidia

Jaké zkušenosti má naše policie se satanismem?

Satanismus policii zajímá jen tehdy, pokud je s ním spojena trestná činnost. A z tohoto hlediska je satanismus v médiích prezentován nadneseně, protože policie dosud nezjistila ani nešetřila případ orgií, při nichž by docházelo k lidským obětem.

Máme ovšem případy, kdy jednání jednotlivých satanistů naplňovalo některou ze skutkových podstat trestného činu – nejčastěji krádeže (např. urny na hřbitově), poškozování cizí věci (převrácené pomníky, zdevastované hroby) či výtržnictví.

V tomto roce byly devastovány hřbitovy v Praze na Olšanech, na Novojičínsku a v Čelákovicích.

Na Novojičínsku policie zadržela čtyři pachatele, z nichž jeden (23) tvrdí, že se satanismem zabývá od svých 16 let. Doma měl neurovnané poměry, dostala se mu do ruky literatura o satanismu, ze začátku provozoval prý doma nějaké obřady, potom chodil do přírody, používal obrácený kříž, kohoutí krev, apod. Když se mu nepodařilo Satana vyvolat, přitvrdil tím, že na hřbitově vybíral urny. Údajně se mu Satan zjevil a rozkázal, že m á ničit křesťanské hroby. Společně s dalšími třemi pachateli se pak na hřbitovech dopouštěl trestné činnosti. Zjevením Satana se obhajoval sedmatřicetiletý pachatel dvojnásobné vraždy, odsouzený letos k odnětí svobody v délce 24 let ve věznici se zpřísněnou ostrahou. Na svoji obhajobu uvedl, že „obcoval se satanem a síla zla a zmaru nad ním měly zhoubnou moc.“ Je ovšem otázka, zda se nejedná o účelovou obhajobu. Podobně vypovídal i pachatel, který se dopustil pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže.

Na Českolipsku se našel oltář s kosterními pozůstatky koček, králíků apod. Šetřili jste takové případy?
Podle dnešních zákonů už by takový případ byl stíhatelný. Něco podobného se ostatně událo i na jiných místech. Nedá se ale jednoznačně říci, že by za tento čin museli být odpovědni právě satanisté."

http://www.din­gir.cz/cislo/star­si/1998_3/clan­ky/D1998_3_09­.html

Další odpovědi
ElonMusk

Samotná víra v satanismus rozhodně není. To by dle logiky věci muselo být trestné i křesťanství, které historicky napáchalo a stále způsobuje daleko více škod (vypalování měst Křižáky, pedofilie v církvi, mafie vatikánské banky, inkvizice…).

replicator

Rozhodně to není přilehčující okolnost.
Lidé totiž nevidí tzv. satanisty (kdo může být třeba úplně do jiné viry, třeba wiccan) jako někoho, kdo si váží přírody, sbírá kosti zvířat a dělá jim oltáře atd.
Oni je vidí jako všechno špatné a negativní, nějaký jinak věřící soused si pak cestu najde…

dr.luha

Satanisti u nás i ve světě běhají vesele po svobodě, takže asi ne.