Rokio

Je touha všechno vylepšovat kladná, nebo negativní lidská vlastnost?

Pokud některý člověk chce a snaží se vylepšovat cokoliv ve svém okolí (např. svoje kladné vlastnosti, zhodnocovat nemovitost apod.), je to kladná, nebo negativní lidská vlastnost?

A znáte někoho ve svém okolí, kdo rád všechno vylepšuje?

Odpovědi
Kepler

Obecně to kladná vlastnost je, říká se tomu pokrok. Záporná může být snaha vylepšovat něco, co dobře funguje. Výsledek je často tristní a kontraproduktivní.

ivzez

Ne, Rokio, v tvěm případě ne.
„Snahu o zhodnocení“ cizího (!!) majetku nevnímám kladně,
(ještě pořád si pamatuji tvé otázky na babiččin dům.