annas

„Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka"? Neznamená to, že se člověk objevil na zemi mnohem později, než tvrdí V+W?

„Podle kabátu svět se měří a lháři ve fraku každý věří..?.“

Nesouvisí tato část písně s přetvářkou a pokrytectvím mnohých lidí? Můžete si sami dosadit…

Odhadli W+V dobu? Chybička se vloudila, správně má být V+W.

Nejlepší odpověď
led

K 1.časti
mimikry ako „prevlek“ je známy aj v zvieracej ríši, napríklad rôzne sfarbenia zvere, prípadne v súčasnosti známy „prevliekač kabátov“ chameleon sa farebne prispôsobuje svojmu okoliu podľa momentálnej situácie, je to vlastne vedomá pretvárka.
Šaty vznikli prirodzene až po „vzniku človeka“, najprv ako ochrana proti chladu, pokiaľ nepovažujeme oblečenie sa do kože iného zvieraťa ako masku pri love za šaty…
„Podle kabátu svět se měří a lháři ve fraku každý věří..?“ V+W (tu musím annas opraviť toto duo sa vždy uvádzalo v podobe V+W) – táto pieseň má veľa podôb originál vznikol 1934 a môžte si ho vypočuť v archíve čs rozhlasu http://www.roz­hlas.cz/archiv/roz­hlasovyrok/_zpra­va/saty-delaj-cloveka-1934--1222959 .Táto pieseň je nadčasová, aktuálna nielen v minulosti ale aj v súčasnosti. Nielen šaty, ale aj funkcia je dominantná v tejto pretvárke, čí chlieb ješ, v toho pravdu veríš…

Další odpovědi
Drap

O objevení člověka nani tak zcela jasno doposud,i vědci nemají zcela jasno a objevují se i nové teorie. Možná bude nutno přepsat dějiny. /http://insmar­t.cz/prelomovy-objev-prvni-lide-se-zrodili-evrope-nikoliv-africe/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu takže i odhad V+W byl jen odhadem a nepodloženou informací. / Takže i tuto informaci i V+W uváděli jako odhad. V čem však pravdu dozajista měli, bylo to, že šaty dělají člověka. Platí to dodnes a podle mne ještě dlouho bude. Zřejmě tato část písně souvisí s přetvářkou a pokrytectvím. Setkávat se s tím můžeme každý den. Všichni se s tím setkáváme, a všichni to i tak částečně chápeme, i když si to dost často ani nepřipouštíme. Zajisté se nám lépe jedná s příjemným, hezky a slušně oblečeným člověkem, než s člověkem silně připomínajícího bezdomovce, i když o jeho schopnostech a umu nic nevíme a naše oči nás mohou klamat. Dost často si to uvědomím třeba v restauraci. Když příjde mladá, milá, hezká a hezky oblečená servírka, tak se jistě člověk cítí lépe, než když přijde neupravená, potetovaná, s několikrát propíchnutým obličejem a žvýkající pusou. Musím dodat, že nemám v podstatě nic proti tetování, ani piersingu , ale přesto mám v tom prcvním případě podstatně lepší pocity. Přesto ta druhá dívka může být hodnější, inteligentnější a chytřejší než ta první.

gecco

…„šaty dělaj člověka“… je nadčasové…
A lidská společnost podle (i) tohoto motta funguje už od dob, kdy se člověk vymanil z nejzákladnějších činností nutných pro přežití (jedince, skupiny…).
😉
W+V ´jen´ na této pravdě vystavěli hru… Výbornou…
Ale nebyli ani jediní a ani první…
😉

Kepler

Přísloví použité pány od Volkswagenu je pravdivé, ale není to pravda odvěká. Když se na světě objevili předchůdci Homo sapiens, žádné šaty si nemuseli opatřovat, protože se narodili bohatí a chlupatí – každý měl svůj vlastní kožich a nikdo nikomu nezáviděl. Rozdíly mezi lidmi opravdu způsobily šaty i se vším tím pokrytectvím. Proto nejraději spím úplně nahatý a tak spím spánkem spravedlivých. V té době nejsem pokrytcem, aspoň tou třetinou života. Ostatně není náhodou slovo pokrytectví odvozeno od slova pokrývati (se šaty)?

still

Nedomnívám se, že by to bylo pokrytectví, nebo přetvářka. První dojem je instinktivní parametr, kdy se během pár vteřin musíme rozhodnout, jak se zachovat. Je to pudová záležitost, netřeba s tím bojovat.
Jelikož vím o co go, oblékám se jen do světoznámých značek, i když je mi to úplně jedno :D A jestli mám vybrat z toho nejlepšího na co mám, nejradši nakupuji u Bushmanů a Camelactivů.

MichaelOffic

Proč jednoduše neřeknete, že chcete body navíc? Bylo by to jednodušší .............­.............­.............­........

pepe88

No šaty dělají člověka,to byla vymyšlená věta a často užívána u šlechty.

annas

led,

děkuji. Uvědomila jsem si to po odeslání, ale už jsem se na to nemohla divat, takže jsem opravila.

led

Kepler, tak prirovnať značku umelcov V+W k firme VW určite nenapadlo ani jedného z tvorcov týchto značiek. Konečne som pochopila „prevleky“ ich áut.

Kepler

Ono se to málo ví a sami umělci to tajili, ale jednou dobou byli mezi hlavními akcionáři té firmy. Ta z vděčnosti použila jejich iniciály jako kryptogram. Werich už tak vděčný nebyl, jezdil v Tatře 603.