jirka F

Je to jen báchorka nebo pravda?

Tvrzení že pokud budete nosit pořád oblečení černé barvy tak brzo zemřete. A já se ptám jedná se o báchorku nebo se to již někdy někomu stalo?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o báchorku, ale pověru, která vychází z bible.

Černá symbolizuje hřích, temnotu, smrt a katastrofu (Sofoniáš 1:15).

"Co znamená černá barva?
Černá barva je spojena s nocí a absencí světla. Proto je především barvou tajemna. Také vážnosti, elegance a noblesy.

Jaký duchovní význam má černá barva?
Jde o barvu tajemna (která nemusí být vždy negativní), vážnosti a elegance a také noblesy. Možná díky svému spojení se smrtí je také obvykle spojen se silou a mocí, s absolutnem a s dominancí a autonomií. Také o vzpouře proti zavedeným lpravidlům,.
 https://alsina-sa.com/biblia/que-significa-el-color-negro-en-la-biblia.html

Obecně význam černé barvy.

„Černá barva
Je opakem bílé – symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.“
 http://vyznam-barev.najdise­.cz/cerna-barva

Další odpovědi
seraphico

Samozřejmě, že je to jen báchorka. A já jsem toho dobrým příkladem, protože už asi 15 let nenosím nic jiného než černou, takže bych musel umřít už snad stokrát. 😄

led

Neviem, aj keď už dlho nosím prevažne čiernu, ešte stále žijem.

aliendrone

Chceš pravdu? Ano, všichni kdo nosili černé oblečení ZEMŘELI. Stejně tak i ti, kteří nosili oblečení jiné barvy. A ti, kteří ještě žijí? Inu, i na ty DOJDE! :D :D :D
Rád bych nosil černo-černou (moc se mi líbí, jakkoliv v létě je takový oblek peklo). Jenže taková čerň SPOLEHLIVĚ přitahuje pozornost. Tudíž jsem odkázán na odstíny šedi, hlavně po těch pastelových nikdo ani nevzdechne. :)

Černá je rorporuplná barva. Je sice správně rasově progresivní a multikulturní, na druhou stranu s ohledem na uhlí neekologická. S tím je spjato i to, že černoši lépe než ostatní absorbují teplo a tím VÍCE přispívají ke globálnímu oteplování (jsou tedy NEEKOLOGIČTÍ)! ;) :D :D :D ;)

Znám ale spoustu lidí (přesněji ZNAL JSEM), kteří zemřeli na přemíru konzumace ČERNÉ kávy. Tak si to přeber. ;) :D :D

paul1

Zatím jsem o tom neslyšel, černou občas nosím, ale zdá se mi dost nepraktická, vše je na ní vidět.

Ametyst

Lidé mají plnou hlavu různých báchorek a přísloví, která jsou mimo. Všimla jsem si, že starší lidé se oblékají barevněji než mladí: ti právě mají v oblibě černou barvu. Asi potřebují vypadat štíhle.

Emefej

Odkud pochází toto tvrzení?

petrph

Ono je to ještě složitější v tom, že jak se dá dohledat, tak dlouho do středověku to bylo obráceně, barvou smutečního oblečení, i spojených se smrtí byla bílá. A naopak černá byla docela trendy. (Dokonce třeba i mnišské kutny se nosily spíše šedé či hnědé). A až později se to proměnilo.
Takže je samo o sobě báchorka, ona totiž i dneska řada profesí má oblečení černé barvy, třeba horníci, různé bezpečnostní služby, mechanici a podobně…a nemají s tím problémy..

led

aliendrone, zabudli ste ešte na jednu vlastnosť čierneho oblečenia, tú modernú…
„Čierne oblečenie je genderovo neutrálne!“ Nie je ako ružová na mužoch 😁😁😁

aliendrone

led>>> Ó beruško mnohočetně krásná, to jsem vskutku netušil. Ale ani to a ani že černou barvu já moc rád nezmění nic na faktu, že ČERNÉ PIVO je nasládlý humus. Venkoncem ono i s tou genderovou neutralitou je to sporné, protože naprostá většina mužů při nákupu barevných prezervativů černou barvu TOTÁLNĚ BOJKOTUJE! ;) :D :D

jirka F

Emefej: Annas to řekla prakticky za mě.