Domaldo

Co přijde po smrti?

Klasické nebe nebo peklo?
Někteří věří, že až zemřou , tak se tenhle svět rozpadne a on se narodí do nového světa. Co je na tom pravdy?

Já jako malý věřil, že až zemřeme, tak se objevíme v nebi (nebo pekle) a až zemřeme tam, tak bude následovat nebe 2 (peklo 2) atd. A když se v pekle 1 a dostat se do nebe 2 (a naopak) _ asi mám velkou fantazii_

A co když až zemřeme, tak se nestane nic?

Nejlepší odpověď
Drap

U nás v kraji je zvykem, že vždy po smrti za několik dnů přichází pohřeb.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, nevim, jak kde, ale u nás většinou funus…
… a nevim, jestli pro mrtvého peklo nebo nebe, ale vobojí musí bejt asi fajn >>> hodnotím to podle toho, že se zatím nikdo nevrátil, aby si stěžoval…

annas

Více odpovědí najdete v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-bude-po-smrti
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bojite-se-toho-co-prijde-po-
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znepokojuje-vas-co-bude-po-vasi-smrti
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-pocitu-ze-po-smrti-uz-nic-neni
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-ze-je-po-smrti-nechce-se-mi-verit-ze-nic-neni-proste-neco-musi-byt

a ještě mnoho dalších otázek a názorů
.–
Smrt je naše jediná jistota: Co po ní nastane? Záleží na tom, zda jste věřící či nevěříc v Boha, nebo se zajímáte o transformaci, převtělování atd. Ale nebe a peklo jsou jen náboženské pojmy.

"Smrt. A co bude dál? Přečti si 8 teorií o tom, co bude následovat, až náš život skončí

1, Být člověkem byl jen jeden level – podobá se reinkarnaci
2. Svět existuje jen v fantaziii
3. Život se opakuje stále dokola
atd.

8. Nic
Bohužel, ta nejpravděpodobnější možnost. Po smrti přijde pouze a jen rozklad těla. Žádná duše neexistuje, stejně tak jako posmrtný život. Světlo světa už prostě navždy zhasne a nikdy se znovu nerozsvítí.

https://refresher­.cz/30679-Smrt-A-co-bude-dal-Precti-si-8-teorii-o-tom-co-bude-nasledovat-az-nas-zivot-skonci?gdpr-accept=1

Rovněž otázky na téma pekla, očistec atd. jsou v archivu,Máte-.li zájem, dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=peklo%2C­.%20nebe%20

Rokio

To záleží na tom, čemu věříš. Ateisté v posmrtný život nevěří. Ti si myslí, že po smrti nic není a „posmrtné období“ se podobá hluboké narkóze. Pojem posmrtný život je pro ně oximóron (protimluv).

Teisté (lidé, kteří v něco věří) jsou různých názorů na posmrtný život. Křesťané věří v nebe a peklo (katolíci i v očistec), židé v peklo nevěří, budhisté věří v reinkarnaci a hinduisté také.

U muslimů si nejsem jistý, ale jejich náboženství vzniklo až několik století po křesťanství a judaismus byl ještě dříve a islám má určité prvky křesťanství (např. věří v jednoho boha, nebe, peklo atd.).

Nikdo nedokáže stoprocentně jistě říct, jestli po smrti něco je, nebo není. Není vědecky dokázáno, že posmrtný život neexistuje. Dokázat lze pouze existenci něčeho, nikoliv existenci ničeho. Ví to pouze mrtví.

MartGrin

Nebe a peklo jsou náboženské báchorky. Reinkarnace je postavena na tom, že máme duši, což nemáme, takže opět jen báchorky. Nestane se nic.

zjentek

Někdy přijde mumifikace. Tímto doplňuji Kelta, kerý píše, že tělo se buď rozloží v zemi, nebo spálí. Není tak zcela pravda. Některé nové hřbitovy jsou dnes pro neboštíky zakládány na naprosto nevhodných místech pro jejich odpočinek, bez nutné předchozí sondáže. Je to jen byznys. A tak se stane, že nebojštíci se ocitnou v kvalitním jílu za takových fyzikálních podnínek, které zajistí dokonalou konzervaci celého organismu, jelikož se neukládají jen po pás, nebo po kolena.

DoTazatel

Buď nic anebo život po smrti (buď posmrtný život duše na nějakém místě anebo její reinkarnace – obrození v novém životě, v jiném těle).

Roman71

Přijde na to, v jaké ideologii budete hledat odpověď. Nicméně, realita je taková, že smrt je opak života, tedy smrtí zanikají všechny životní funkce a mrtvé tělo se rozkládá. Řečeno Adamovi slovy z Bible:

„Z prachu zemské půdy jsi byl vzat a do prachu zemské půdy se vrátíš.“

Všiml jste si, že v tomto výroku nebyla ani zmínka o pekle či nebi?
Jediná cesta zpět k životu je skrze vzkříšení 😉

ivzez

„Někteří věří, že až zemřou , tak se tenhle svět
rozpadne a on se narodí do nového světa.“

Jestli jste ještě neslyšel o úmrtí někoho v širším okolí,
tak připomenu úmrtí známého zpěváka z minulého týdne.

Rozpadl se svět?

Kelt

Tělo se rozloží, buď v zemi, nebo se spálí. A ten zbytek, jestli chceš duše někam putuje. Pokud je hmotná, tak se nezničí. Každopádně získává jednosměrnou jízdenku. A protože nemá internetovou adresu ani mobilní telefon, nemůže nás informovat, kde je a co dělá.

johana 56

Poslední rozloučení.
Jeden uroní slzičku, jiný si neodpustí vyplivnout jedovatou slinu.
A já se konečně vyspím….

Rokio

Mc Merkurion: Moc vtipná odpověď. Pobavila mě.