Kepler

Je to diktatura, nebo nutnost?

Proč vlastně není očkování povinné? Už to mnohokrát vyústlilo ve světě ve stav nouze, zbytečně umírají lidé. Nouzové stavy si přece vyžadují nouzová řešení, nebo ne?
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zeme-hrozi-odmitacum-nechte-se-ockovat-nebo-vas-vyhodime-z-prace-169186#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&dop_req­_id=5GDE3cgPXFP-202107072110&­dop_id=169186&sou­rce=hp&seq_no=2&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Tak se mi zdá, že se z té demokracie tak přežreme, až se z toho posereme. omlouvám se.

Nejlepší odpověď
Lukáš Rusek

Tak asi úplně nevíme jestli je to očkování úplně bezpečné… Co to udělá za mnoho let. Kdyby bylo očkování povinné tak by s tím většina lidí nesouhlasila (včetně mě). Očkovat se nenechám, nepotřebuji. Pokud si někdo myslí že mu očkování pomůže (což podle mě ne), tak ať se očkovat nechá. Jeho volba. Ale ten kdo se očkovat nechce tak ať se prostě neočkuje. Prostě nastavit to jako v Anglii. Vše nechat na lidech ať se s tím poperou sami. Oni ví jak rozhodnout o své zdraví.

Další odpovědi
Alesh

Proč? Kdo se chce dát očkovat může a na 99,2 % ho to ochrání před smrtí (viz https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/v-usa-v-cervnu-zemrelo-pres-10-tisic-lidi-nakazenych-covidem-z-toho-99-procent-neockovanych-40365458) a těžkým průběhem taky.

Ametyst

Kdo volá po totalitě, dočká se brzy: všímám si, že už tu demokracii nemáme. EU je diktátorský moloch, který nás zadlužuje, omezuje svobodu, zlikvidoval volný trh, likviduje ekonomickou prosperitu, ničí národní státy, a shlédl se v čínském řešení. Jak říká Orbán: “Pokud necháme jiné, aby nám říkali, jak máme žít, kdo může žít na našem území, jak si máme zařídit život, jak máme vychovávat své děti, jsme ztraceni.”

aliendrone

Proč? Důvodů k odmítnutí očkování jsou mraky a VÁŽNÝCH. Jeden si půjčím od tebe > „Očkování není povinné, protože už mnohokráte ve světě vyústilo ve stav nouze.“ No, když to tvrdíš, já to rozporovat nebudu. ;) :D :D

Pokud NAVZDORY mnohým vysvětlením a objasněním STÁLE nechápeš i jiné vážné důvody k odmítnutí očkování (dost jsem jich zde uvedla např. JÁ!), inu co naděláš. Je to jako ve škole – i kdyby se učitel rozkrájel, tak NĚKTEŘÍ žáci látku/učivo NEPOCHOPÍ, no. Tudíž nemá smysl to nadále řešit a po x-té vysvětlovat, bylo by to k NIČEMU. ;) :)

Fascinující na tvém dotazu je fakt (v souvislosti s tvrzením z odkazu uvedeném v odpovědi Aleshe), že tebe přeci virus již nemůže ohrozit, tak ČEHO SE BOJÍŠ? Vždyť „chytří“ očkovaní jsou podle článku za vodou (jako ty) a „hloupí“ odmítači (jako třeba já) podle tvrzení umřou, no. V ČEM je tedy PRO TEBE problém? :o ;)

Fakticky miluju lidi, kteří místo aby se starali O SEBE a SVÉ PROBLÉMY se montují do toho, co dělají/nedělají „ti ostatní“.
Bránil jsem ti snad nebo dokonce ZAKAZOVAL očkování já? Ani náhodou NE! Považuji to za čistě tvojí věc a nestrkám nos do cizích věcí. Tak PROČ ty mi chceš NAŘIZOVAT diktátorskou formou něco, co se tě jednak již netýká a druhak vůbec pálit nemusí? (o5 viz Aleshův odkaz, muehehehe)

Tvá jistě ryze altruistická a nijak neohraničená starost o život toho nejkrásnějšího, nejskvělejšího, nejúžasnějšího etc. aliendrona je dojemná, ale uvaž, že mně přijdou mnohem nebezpečnější právě „starostové“, kteří to se mnou „myslí dobře“. Potkávám je od dětství, po celý život je mám za zády a opravdu mám strach , že na jejich „péči a dobrotivou starost“ jednou zdechnu nebo mi z toho jebne. Kdepak nějaký Covid, PCHE!! :( :( :(

Hlada

Nechci se pouštět do úvah o demokracii, ale věřím tomu, že jestliže to nejde nařízením, tak to půjde přes peníze a různá omezení. Přísná omezení vstupu, drahé, placené testy v krátkých intervalech a další různé problémy. Když to odmítačům poleze do peněz, tak jich podstatná část ubude.

Dochy

Protože podle zákona má každý zodpovědnost za své zdraví. A protože vláda prohlásila že to dobrovolné bude. Jakýkoli lékařský zákrok má svá rizika.

A podle mně různé ty platby za nutné testy apod. – si Vojtěch tak trochu se… do vlastního hnízda. Jen další lidé naštvaní co to budou bojkotovat zkrátka z principu.

autacek

Úvah o tom proč ano i proč ne se jistě dočteš dost, netřeba je zde opakovat, snad jen jedinou, dlouhodobé negativní ani pozitivní účinky tohoto typu očkování nebyly v praxi ověřeny, což je významný rozdíl oproti jiným vakcínám.

A teď hypotetická úvaha, kdyby vakcína zkrátila tvé dožití na 20 let, tobě už to bude jedno, resp. budeš jásat, jak budeš ochráněn, ale mladší ročníky by se třeba chtěly dožít věku jako ty a raději to nechají náhodě, obzvlášť když je pravděpodobnost u nich těžkého průběhu menší, než pravděpodobnost, že je vakcína ochrání, nebo že na ni budou mít negativní reakce.

paul1

V některých státech je očkování proti COVID-19 povinné pro některé profese. V poslední době je to např. Rusko, Lotyšsko. Pokud by se jednalo o všeobecné ohrožení, tak u jiných pandemií by se neváhalo se zavedením povinnosti dodržovat hygienické předpisy apod.(např. u cholery)

https://www.cas­.sk/clanok/2549239/­povinne-ockovanie-proti-covid-19-zavadza-dalsia-krajina-tu-sa-bez-vakciny-nezaobidete/

Zdroj: https://www.cas­.sk/clanok/2549239/­povinne-ockovanie-proti-covid-19-zavadza-dalsia-krajina-tu-sa-bez-vakciny-nezaobidete/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Kepler: Vymýcená nemoc je jediná – pravé neštovice. Obrna se u nás nevyskytuje jen proto, že se stále očkuje. Pokud by se přestalo, s velkou pravděpodobností by se tu zas objevila. Proti neštovicím se už neočkuje, protože ten vir zkrátka po světě nekoluje. Je jen zavřenej v některých laboratořích a snad zavřenej zůstane.

aliendrone

Hlada>>> To děláš MOC DOBŘE, že do toho „nechceš tahat demokracii“! Proč? Protože jednu takovou jsme už tady MĚLI. Nechceš „DOBROVOLNĚ“ volit nejlepší a nejpokrokovější KOMUNISTICKOU STRANU? To pak půjdeš zametat chodníky NEBO fárat do dolů. Víme, jak na to, nemysli si, muehehe. ;) :D :D

Vlastně tu JE jeden „malý rozdíl“. Na vhození lístku do urny s označenou „kandidátkou Národní fronty“ NIKDO neumřel nebo se nestal invalidním, na vakcínu desetitisíce. :)

Chjo, kolik ještě v životě dostanu podobných lekcí „demokracie“ od takových „demokratů“, kteří MĚ bohorovně a bez uzardění nazývají autoritářskou sviní s totalitárními názory? :( :( :(

Hlada

Na štěstí má tahle viróza velmi mírný průběh, nežádoucí účinky vakcíny jsou srovnatelné s Acylpyrinem, tak se o tom vesele žvaní. Věřím tomu, že kdyby šlo o vážnější nemoc, tak by odborníci dostali větší pravomoc rozhodovat direktivně s podporou §152 Tr. zák.

Kepler

Lukáší, zatím všechy virové nemoci, které byly zcela vymýceny (třeba neštovice nebo obrna) byly vymýceny právě díky očkování. Proto nechápu tu nechuť a strach z očkování.

Ametyst

Keplere, nejsi tu od toho, abys něco chápal: stačí, že ses vyděsil.

aliendrone

Ametyst>>> +1!