annas

Když se někdo polepší, je/není možné, že si dotyčný i polepší? Nebo marná snaha? Člověk míní, pánbůh mění?

Dá se polepšit i pomocí knih?

“Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme" Miroslav Horníček

https://pixaba­y.com/cs/r%C5­%AFst-pr%C5%AFb%C4%9Bh-graf-diagram-analytik-3078544/

Nejlepší odpověď
led

Je to možné, pokiaľ pri čítaní aj premýšľame o prečítanom. Čítať pasívne bez zamyslenia sa, len preto, že musím, viď povinné čítanie, alebo preto, že daný titul je moderný, veľa sa o ňom hovorí, je akoby ste chceli jesť nezrelé ovocie. Nechutí, tvrdo sa prebojovávate dovnútra, až ho zhnusene zahodíte. Akurát vás z toho bude bolieť brucho.

Další odpovědi
Drap

Ano,možné to je,ale ne nutně.Záleží a okolnostech a úhlu pohledu.
Jistě i podle knih se můžeme polepšit. Musíme však knihy číst, přemýšlet o napsaném a brát si z toho ponaučení.
Samozřejmě, nelze říct,že to platí o všech knihách,

Smackdown

Znalosti a změna myšlení, ano ano.

da ny

Díky knize/ knihám, literatuře i učebnicím, se člověk může polepšit, může si tak
i polepšit (duchovně, existenčně, po zdravotní stránce aj.).
„Člověk míní, pánbůh mění?“
Častěji je to v životě tak, že člověk míní a také člověk mění (sám nebo jiný)..
😁

Kepler

Po materiální stránce to může znamenat, že si pohorší- třeba takový zloděj. Ale z hlediska svědomí nebo karmy si určitě polepší. Jinak s panem Horníčkem nadšeně souhlasím.

Ellenwhiting

„Polepšit se“ chápu jako stát se lepším člověkem, např. přestat lhát, přestat krást, přestat podvádět, přestat ubližovat druhým. To rozhodně má jako vedlejší účinek lepší život po té stránce, že člověk netrpí následky špatného chování, zejména vězení, pokuty nebo vyloučení ze slušné společnosti. To ovšem za předpokladu, že ta společnost je řízena obecně uznávanými zásadami slušnosti, a ne komunistickou diktaturou. Jinak „polepšit si“ může také znamenat dočasně si neprávem osvojit něco, co Vám nepatří, a to pak má neblahé následky.

Zdroj: https://slovnik­.seznam.cz/cz-en/?q=polep%C5%A1it%­20si