Hufnágl

Je tento příběh pro zasmání, nebo k zamyslení?

Povídal mi kamarád, který byl svědkem příběhu jehož hlavním protagonistou byl invalidní důchodce.
Na autobusovým nádraží stála fronta lidí před dveřmi autobusu, který měl odjezd asi za deset minut. Pomalým krokem začal čekající lidi předbíhat starší invalida v ortopedické obuvi a opíral se o francouzské hole. Když míjel jednu paní, ta se něj obořila, že i když je invalida, tak nemusí předbíhat. Muž se na ni pousmál a pronesl: Paní, beze mne neodjedete, já jsem řidič tohoto autobusu.

Nejlepší odpověď
dust8

K zamyšlení, protože mi to říká, že nehledě na to, že člověk sotva chodí se stejně musí přemáhat, aby měl kolikrát na nájem. Smutné, ale pravdivé.

Další odpovědi
led

K zamysleniu,
prečo musí invalid pracovať, keď je dosť voľných ľudí, ktorí hľadajú prácu? A prečo títo ľudia nejdú pracovať?

Z praxe,
V súčasnosti nie je hanba, ak sa ocitnete na chodníku bez práce. ale hanba je, ak na tom chodníku ostanete a budete len lamentovať a nadávať na tých „hore.“
Keď som istú dobu nemala prácu, vo svojom odbore, to, čo sme v socializme nepoznali a v kapitalizme je bežné, zobrala som dočasne inú prácu a nelamentovala, aký je ten svet zlý. Popri tom som si hľadala ďalej prácu, až som ju našla.
Nečakajte, že práca príde za vami.

elkon

Proč by nemohl člověk v ortopedické obuvi řídit autobus. A hole při řízení nepotřebuje. Stačí, že je pro řízení způsobilý. Provozovatel by jej do autobusu nepustil.