Rokio

Je tento čin naprosto normální a přirozený?

Pokud někdo někomu něco udělá s dobrým úmyslem, nebo to neudělal schválně a osoba, které byl ten čin udělán, si to vyloží špatně či si myslí, že to dotyčný udělal schválně, je toto myšlení naprosto normální a přirozené?

Podle mě to standardní není, jelikož se jedná o připisování úmyslu, což je jedna z manipulativních technik.

příklad:

Šel jsem do Kauflandu, abych oslovil recepční se žádostí o koupi akcií tohoto řetězce (poznámka: Tehdy jsem byl o několik let mladší). Tato recepční si myslela, že pobuřuji, a tak mě seřvala a vyhnala odtud. Já jsem to ale myslel dobře a neměl jsem v úmyslu ji naštvat.

jiný příklad:

Chtěl jsem někomu uhnout z cesty na chodníku. Ta osoba si ale myslela, že jsem ji šel do cesty.

Odpovědi
Mc Merkurion

…je to naprosto normální >>> říká se tomu nepochopení, v tomto případě i z tvé strany, když se ti to jeví jako nestandardní …

Drap

Neni to naprosto normální. Každý soudný člověk předem zváží než chce něco udělat, jak by to měl udělat, aby to někoho nepohoršovalo.

ivzez

Normální a přirozené je dříve, než člověk něco udělá,
si dobře rozmyslet, co a jak udělá.

Příklad 1:
Od kdy recepční prodávají akcie?

Příklad:
Je potřeba sledovat směr pohybu dotyčného
a pokusit se odhadnout, kam chce jít.
Pokud si nejsi jistý, radši se zastav a počkej až přejde.