Lgee

Je taková osoba povrchní?

Pokud jde dané osobě přiliš o vzhled jiné osoby (protějšku) ale nevadí mu napřiklad akné nebo problematika pleti apod?

PS: pokud člověku jde zaroveň i o charakter ale jde mu o vzhled v první řadě, tak je povrchní?

Nejlepší odpověď
elkon

Povrchního člověka nezajímá podstata věcí, ale jen „obal“.

Další odpovědi
annas

Chybí mu zřejmě emoce či city. nezáleží mu na citech, na tom, co jne uvnitř. ale jen na obalu. Jenže ten se věkem opotřebujeme. Dá se říct, že jistým způsobem je povrchní., citově chladný. Lidově se tomu říkávalo, že je"studený jako psí čumák".

Krásu vidíme jen srdcem,napsla myslím Exupéry. Tedy to, co je očím neviditelné, aleje důležitější než krása vnější.

iceT

Dle mého akné nebo problematická pleť souvisí se vzhledem celkově, takže si takový člověk nejspíš protiřečí.
Reaguju na doplnění
Pokud jde člověku o vzhled v první řadě a charakterové vlastnosti jsou až na na druhém místě, pak v tom případě ano, takový člověk je povrchní.

Drap

Nemusí být