lukas.zmizik

je správné že Nobelova cena za mír byla přidělená Evropské unii ?

Nejlepší odpověď
huxa

naprostá zhovadilost dnešní doby, to už snad radši zpět ty časy, kdy všichni byli na káry, hulili trávu, ujížděli na heráku a nobelovky dostávali vážně světové kapacity. Toto je jen urážka těch, kteří si nobelovku zasloužili

Další odpovědi
verunka483

Není, ale dneska už není správné nic. Není se čemu divit.

manon

…snaha přidat EU nějaké body? Protože je ztrácí? Asi…

ratava

Asi je správné udělit cenu za přispění k rozvoji míru, demokracii a lidská práva. Sporné mi v tomto případě přijde, jaký podíl na tom má EU jakožto organizace a jaký podíl na tom mají jednotlivé státy sami za sebe (bez jakékoliv organizace)… Osobně si myslím, že Evropa by byla dnes ve stejném mírovém rozpoložení i bez unie. Na druhou stránku- neznám důkladně veškerá „historicky- politická fakta“ všech evropských států, aby to tak muselo opravdu být… Je-li si Nobelův výbor rolí Evropské unie v mírových otázkách jistý, tak proč ne. Ale jestli existuje nějaká pochybnost, měla být udělena někomu jinému, z těch více jak 200 nominovaných je tam určitě někdo, u koho by k pochybnostem dojít nemuselo…

Ar

Určitě, od Libye jsme žádnou zemi nedobyli a to už nějaký týden je. Cenu míru si plně zazloužíme.

pusinka50

Taky mě tahle zvěst šokovala. Ale faktem je, že asi nějak už došli osobnosti, není tu nikdo, kdo by si ji zasloužil
Doplňuji:
pardon, ach ta čeština, došly osobnosti, ta osobnost, ženský rod, tvrdé -y-

anonym

Prý ji dostala za sjednocování kontinentu. Ale od té doby, co se sjednotili, tak se jen dohadují a mají finanční problémy.