Rokio

Je společensky významnější osoba většinou i hodnotnější než osoba společensky méně významná?

Má větší význam pro společnost? Je více cenná (hodnotnější)?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zjentek

jiný názor

A zase: jak pro koho. Ona ta „společnost“ začíná vypadat, že se netýká společenství lidských bytostí/občanů jako celku, ale že se zde jedná pouze o skupina mnoha jednotlivců s velmi velmi podobným osobním zájmem, kteří si v té „jejich domnělé společnosti“ jen přihřívají polívčičku na úkor celého lidstva. No a jestli tohle praskne, tak hádej co bude znamenat „společensky významnější“. 🤷‍♂️

Mrkni do celé historie. Scénář je vždy tentýž. Někde pak měli to štěstí a dopadlo pro „ně“ docela dobře. Ovšem země byly více rozdělené. Umíš si představit, až po nich/po vás půjdeme „globalizovaně“? (;

Další odpovědi
Darcy

ne

spíš naopak. Společensky více hodnocené osoby „celebrity“ jsou málokdy skutečně hodnotní lidé. Jsou jako ty kvetinky, na ozdobu, na pobavení – dočasne.
Skutečně hodnotní lidé jsou málokdy v společnosti, protože právě vytváří hodnoty a nemají čas ani potřebu být společensky oslavovani.

Drap

jiný názor

Neumím spočítat hodnotu osoby, ani netuším pdle čeho a kdo to hodnotí.

paul1

ne

Lgee

jiný názor

Hodnota člověka lze vypocitat podle:

Společenského postavení
Bohatství
Sláva
Vzhled
Moc
Zkušenosti
Dovednosti
A dalších faktorů

Objektivně čím větší majetek a moc tím hodnotnější osoba ve společnosti, ale může to mít každý jinak, rozhodně je pro mě mnohonásobně hodnotnější krásná holka než nějaká mladá hnusná milionářka ( i kdyby mě chtěla :D)

Dvorní šašek

ano

Teda, teoreticky. Takový aristokrat by měl mít zcela jiný kredit než zástupce prostého lidu, ale je to složitější. Morální kredit, respekt, úctu si nezaslouží každý.

Lurius

ano

Ale pouze hodnotu společenského významu

Porkman

ne