annas

Je smích univerzální komunikační prostředek? Ale vydrží suchý humor i na poušti? Přejde šibeniční humor až na šibenici?

Vhodnost smíchu?

1. Vhodnost míchu? „Když se chvástají jedinci, je to k smíchu. Když se chvástají státy a velké instituce, přestaň se smát a zdrhej. Tady končí sranda.“ – Jaroslav Boček

2. Platí, že „humor nevysychá, protože pramení z hory pláče“? – Ivan Fontana

3. Platí i pro vtip, humor atd

„To, co se dlouho drýí pod pokličkou, není většinou k jídlu.“? – Miroslav Huptych

4. Lze řešit humorem, když se přižene bouře v rouše berančín? – Ivan Huptych

Vše podle http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/editorska-cinnost/nezaboli-jazyk-od-dobreho-slova
http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2012/12/14/11/36/hu­mor-70003_960_720.jpg

Oprava překlepu.

Nejlepší odpověď
paul1

Vzpomínka na mládí : Veselá mysl půl zdraví ( a dodávalo se – a špína celé). A teď se tento dodatek potvrzuje – prý je pro zlepšení imunity dobré neochraňovat moc děti před znečistěným prostředím, přispívá to k vytváření obranných látek v těle.

Další odpovědi
Kepler

Chápu smích jako pojistný ventil, bez něj to nejde. Humor nám pomáhá překonat i nezáviděníhodné situace. Umět se smát je lepší, než deset doktorů. Smát se umí i šimpanzové, dokonce se má za to, že díky němu vznikla u našich prapředků i řeč. Takže komunikační prostředek to určitě je. Existuje i humor mokrý. To je, když se řehníme tak, až si učůrneme.

Drap

Myslím, že to tak lze brát. Myslím, že i na poušti může být suchý humor úspěšný a že přežije. Jak je to na šibenici netuším, nemám vlastní zkušenost, ale říká se top. Pokud bereme šibenici jako jistou nadsázku, tak to určitě platí také.

  1. V takové situaci se opravdu může blížit katastrofální krize a kdo uteče, je za vodou.
  2. Za jistých okolností ano. Kdyby nebyly smutné věci a bylo vše jen veselé, tak by humor už přestal být humorem a důvodem k pousmání.

3.Většinou to tak bývá. Top co se dlouho drží pod pokličkou, nebývá také humorné
.4. Ano lze. Humorem lze vyjádřit cokoli, i nesmyslného.

Kelt

Určitě je v tom kus pravdy. Smích a úsměv je komunikační prostředek, ale nevím, zda se uplatní v každé kultuře. Například kanibalové v amazonském pralese to nebudou brát tak, jako my tady. Každopádně mohu dodat, že smích a dobrá nálada jsou léčebné prostředky. A úsměv je to, co můžete dát jinému a přitom vás to nic nestojí a ještě jste oba získali.