bára xx

Je satan zlý? kdyžtak proč

Je satan zlý?

Nejlepší odpověď
elkon

Další Troll na obzoru. Asi je jich zde málo.

Další odpovědi
Mravenec

Ne, protože neexistuje.

Elkone, další vlna – příliv přichází. Asi se blíží úplněk.

Filip84

Celé institucionali­sované náboženství je forma propagandy k ovládání mas. Stejně tak je lidským konstruktem bipolární pojetí světa, kde, na straně jedné, stojí bůh / bohové, jako imperativ dobrý, a na straně druhé Satan, démoni, raraši etc. etc., jako imperativ zlý.

Tedy, jestliže je Satan lidským konstruktem, pak neexistuje. A jestliže neexistuje, nemůže mít ani vlastnosti, to jest, nemůže být zlý, nebo dobrý, nebo třeba letadlo.

cochee

Není zlý. „Zlý“ je vlastnost, kterou mohou nabývat pouze lidé – a houba, jak známo, není člověk, takže nemůže být zlý (ani dobrý, pochopitelně).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hřib_sa­tan