dust8

Je reálné zůstat idealistou delší životní úsek než realistou?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Další odpověď

Záleží z kterého úhlu pohledu se na idealistu či realistu díváte.

1. Filosoficky – idealista vychází z idealismu, tedy směru, který tvrdí, že prvotní byl duch.

Od toto se odvíjí to, že často přemýšlí často o věcech, které nelze nahmatat nebo vidět očima. zaměřuje se na duchovní vědy, duchovno, bohužel často se dívá a svět růžovými brýlemi.

Je často považovaný za snílka. Je intuitivní a a je prokázané, že má vysokou emoční inteligenci.

Je dost nepraktický, domnívá se, že lidé pomáhají kvůli ušlechtilosti a kvůli růžovým brýlím jim přisuzuje lepší vlastností

--
2. Realista je něco mezi optimistou a pesimistou, snaží se všechno hodnotit věcně a objektivně, tedy podle skutečnosti. Nejsou černé, ani bílé, tedy nemá na očích růžové brýle. .

Stojí pevně na nohou, zná hodnotu věci, reaguje klidně, často se vrací do minulosti, hodnotí, srovnává,, ví, co chce.

„Optimismus a pesimismus se liší pouze v datu konce světa.“ — Stanisław Jerzy Lec

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/21677-stanislaw-jerzy-lec-optimismus-a-pesimismus-se-lisi-pouze-v-datu-konce/

Být realistický je nejčastější cesta k průměrnosti – Will Smith
https://kazdy­denscitatem.cz/mo­tivacni-citaty/byt-realisticky-je-nejcastejsi-cesta-k-prumernosti/
--

Pokud je jedinec od základu idealista, často sní, dívá se růžovými brýlemi. někdy trvá dlouho, než prohlédne. Ale pokud se mu splní sen, sen se stál reálným, skutečným, i když dotyčný je svým zaměřením idealista.

Realista možná také někdy sní, ale nestaví vzdušné zámky jako idealisty. Snaží si dosáhnout svého cíle. Buď jako pesimista pochybuje, nebo jako optimista si věří.

Další odpovědi
Vojta24

Další odpověď

Předně je nesmyslné házet člověka do škatulky idealista či realista. Každý je v nečem realista, v nečem jiném zase idealista, obvykle to souvisí s tím jak rozsáhlé má dotyčný s danou věcí zkušenosti, čím více zkušeností a znalostí tím méně zbývá prostoru pro nějaké ideály, naopak pokud se v něčem člověk vůbec neorientuje a jen na sebe nechává působit optimisticky znějící názory okolí, může se na krátko snadno stát idealistou než si zkušenosti a znalosti v dané oblasti třeba i vlastními omyly a zážitky patřičně doplní. Pak získá realističtější pohled na věc, a pokud jeho zkušenosti budou dramaticky špatné, končí jeho bádání v dané oblasti sklouznutím k pesimismu a neochotě se tou cestou ještě kdy v budoucnu vydat. Ale jak říkám, neplatí to u člověka obecně, na něco má ideály, k nečemu má skepsi pesimisty protože jeho zkušenosti nebyly dobré, v něčem se vyzná tak dobře že si může říkat realista, protože je jeho pohled na danou věc mimořádně objektivní a seznámený se všemi možnými scénáři.

jsemjá

Další odpověď

Vojta24

třeba takový Elon Musk, je nepochybně stále optimistou ve věci své cesty na Mars kterou si vždy přál osobně podniknout … a zůstane jím až do chvíle kdy nasbírá dost zkušeností (jeho projekty třeba vybouchnou a kolonisté se navzájem sežerou nebo povraždí) a pak se z něj stane realista s malou vilou na Měsíci nebo pesimista který zůstane dřepět na smradlavé Zemi 🙂