Je pro Vás delší oční kontakt při konverzaci důležitý, nebo naopak nepříjemný a uhýbáte očima jinam?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst další názory na podobné otázky.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=o%C4%8Dn%C3%AD%20kon­takt

Třeba zužování a rozšiřování zorniček, pokud do očí nesvítí slunce, často vypovídá o náladě druhého. Dá se vycítit, že druhý má třeba slzy na krajíčku, nechce dá svou bolest najevo. Zde je možné pomoct atd.

Někdy třeba sluneční brýle zakrývají pravý úmysl.

Považuji za kontakt z očí do očí za slušnost. Lze poznat, zda dotyčný před námi něco tají, nebo v nás cítí přítele či nepřítele.

Takže považuji pohled do očí za prostředek dorozumívání. Ríká se, že člověk, který klopí oči, není upřímný, ale může u něho jít třeba o oční vadu.

Ale vždy záleží na okolnostech. Někdo je sympatický na první pohled, jiný nikoliv …

Připomínám slova Antoine De Saint-Exupéryho :

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“…

Další odpovědi
Drap

Důležitý

Kepler

Pro mně osobně je důležitý. Může být ale i nepříjemný, zvláště, když tě protějšek načapá na hruškách, z něčeho tě usvědčí, nebo má nad tebou vrch.

anonym

Kepler:
Vrch, nebo navrch ? 😁