Avatar uživatele
_136

Je pravdou že “Éra látkových roušek končí.“ mám tedy odted nosit respiratory který stojí v 10kusech v balení i 500kč?

Mám tedy všech 100ks látkových roušek co mám doma vyhodit a nakoupit si respiratory FFP2/KN95/N95?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1184 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Určitě. Pokud bude roušek třeba, našiješ si nové a tím podpoříš ekonomiku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Dosavadní roušky bude možné nosit tak, že se navléknou dvě na sebe.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Šátky, šály nebo podomácku vyrobené tkaniny už nebudou k ochraně dýchacích cest stačit. Od půlnoci z pondělí na úterý vstoupí v platnost povinnost chránit se kvalitnějšími pomůckami, tedy respirátory, nanorouškami nebo alespoň dvěma chirurgickými rouškami na sobě.
Respirátory nejméně třídy KN95 nebo FFP2 budou platit všude, kde je vyšší koncentrace lidí. Dvojitá chirurgická rouška je pouze dočasným řešením, než si člověk pořídí respirátor, protože rouška na rozdíl od něj nositele nechrání, a to ani ve dvou vrstvách.

Důvodem opatření je rozšíření nakažlivější britské mutace koronaviru.

Kde bude účinnější ochrana od pondělí povinná (místa budou upřesněna v pondělí):

  • obchody
  • prostředky veřejné dopravy
  • nemocnice
  • lékárny
  • úřady

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/preh­ledne-kde-vsude-bude-povinne-nosit-respiratory-40351553

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nešiř paniku! Už toho bylo dost.
Pominu-li nesmysl mít doma 100 roušek, tak 20 respirátorů jsem nedávno objednal za necelé tři dolary.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek