Malvína

Je pravdou, že covid rozděluje lidi na dva tábory?

Denně slýchám a čtu, proč je dobré se očkovat, jaké to má výhody, je to důležité atp. Zatímco odpůrců očkování, kteří by své názory denodenně někomu vštěpovali, zase tolik není. (Bereme to v globálu – média, internet, osobní rozhovory, …)
Nemělo by platit “Žij a nech žít”? Ustane to někdy, nebo se toto názorové předhánění povede donekonečna?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vypadá to tak. Paradoxní je, jak se mnoho očkovaných cítí morálně nadřazených. V horším případě i agresivních proti neočkovaným: přitom by právě oni mohli být v klidu, když je očkování chrání, a být zticha.

Další odpovědi
finemail.org

Čas nakonec ukáže který tábor měl pravdu. Možná vir právě díky vakcínám zmutuje do mírné formy a přestane nás ohrožovat, ale taky možná vir zmutuje do děsivější formy a taky možná se nakonec vir jednoduše zaměří na děti a oběma znepřáteleným skupinám se vysměje krutě do tváře. Tohle dnes nikdo neví, jaký bude evoluční vývoj toho viru. Já proti vakcínám nic nemám, ale mRNA vakcínám nevěřím – dnes je sice „poslíčková“ ribonukleová kyselina v těchto vakcínách považována jako bezpečná – stejně tak jako antigeny a buňky, které vytvoří, ale budou tyto „pozměněné“ buňky bezpečné za 5–10 let v těle zaočkovaného jedince? Já si raději počkám na vakcínu od firmy Novavax

Kepler

Je to každého osobní rozhodnutí. Vzpomínám si, že i očkování proti obyčejné chřipce se setkávalo u některých lidí s odporem. netvrdím, že očkování je úplně bez rizika, ale to riziko je podstatně menší, než prodělat covid, Nějaké přesvědčování odpůrců asi nemá cenu, takže jak píšeš: žij a nech žít.

zjentek

Platí, že min. 93% každé společnosti je VŽDY HOVĚZÍ, což značí tupé, zranitelné, stádní typy, které potřebují PORADIT. A tak například i dle plošného očkování (kde je však volba svobodného výběru), je možné pozorovat, na kterou stranu se přiklánějí ti rozumní. A očkování proti kovidu nebude žádnou výjimkou.

A budoucí výsledky „očkovací kampaně“? Je to jednoduché, vzorec je vždy stejný: mediální masáž= sebevědomý hověz= kvantitativní síla= smrt rozumných (žij a nech žít neplatilo NIKDY).

elkon

Pochybovat je lidské. Každý má právo na názor.

Pepa25

Ne, nerozděluje. Samozřejmě, lidé se o tom baví, i v rámci rodin a mezi přáteli, protože se to aspoň nějak dotýká všech, často vznikají neshody (kolik lidí, tolik názorů), ale rozumní lidé to nehrotí. Např. mám známou, která byla opatřeními proti COVIDu velmi zasažena (pracovně i třeba syn nadějný sportovec nemohl trénovat atd.), názorově se hodně neshodneme, ale kvůli tomu jsme nepřestali být kamarádi. Naopak to beru tak, že pro mě je poučné, co si mezi sebou „ti druzí“ šíří za informace na sociálních sítích.

ten který je

Každý by se měl podle své svobodné vůle rozhodnout a nikdo by neměl druhou stranu osočovat či zesměšňovat nebo konat nátlak.Bohužel jsou lidé,kteří se řídí heslem rozděl a panuj k dosažení svých cílů a upevnění moci.Proto tu jsou dva tábory.

paul1

Dva tábory? Ano. Jen dosáhnutí kolektivní imunity bude určitě při takovém tempu zaočkovanosti problém. Chybí mi víc aktivity v propagaci. Např. by se do toho mohli
vložit i výrobci cigaret.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Malvína

Kepler – Ano, moje rozhodnutí. Já respektuji toho, co se očkovat nechá. Nekecám do toho nikomu. Proč zastánci očkování kecají do toho mně? O to mi jde. Každý ať si myslí a jedná za sebe, ale proč to ventilovat? To předhánění se za svou pravdou mi hlava nebere. Skvěle to vystihla Ametyst.

Malvína

Elkon – To už není o názoru, co zmiňuji. To je o vtloukání své pravdy druhým. Bez respektu.