bolak

Je pravda že z hranolek spálenech na uhel je rakovina?

Pokud jo, tak kolik kilo hranolek by člověk musel sníst, aby to dotáhnul až na raka?

Nejlepší odpověď
briketka10

hranolkům zdar a 3× hip hip hurá miluju je..
jím je furt s kopcem tatarky..
umřu na raka :(
Doplňuji:
nemám je až tolik spálený a jen na crispu taky mi to hrozí ??

Další odpovědi
štamgast

Ano, je to pravda. Při přepalování tuků se uvolňují karcinogenní látky a ty mohou způsobit rakovinu. Kolik kg? To je asi individualní, někdo sní 500g a už může mít raka někdo zase sní 2kg a nic mu nebude i když kdo by do sebe nacpal 2kg smrdících, odporně vypadajících hranolek…

arygnoc

nie je to pravda.
V macu, kfc a iných fabrikách na obezitu to vedia a preto veselo oleje prepaľujú.
Totiž práve tým prepálením všetky karcinogénne látka spália.

Ak tomu veríte, veselo sa kŕmte.
Štatisticky máte šancu, že sa Vám nič nestane – veď sa pozrite okolo seba, koľko fanúšikov tejto stravy sa vznáša ako balónky okolo nás.

Damiana

Při přepalování některých tuků vznikají polyaromatické uhlovodíky a ty jsou prokazatelně karcinogenní. Transmastné kyseliny také. Důležitý je i způsob přípravy – zkus dělat hranolky v troubě, je to dost dobré. Na těch, které popisuješ si asi sotva pošmákneš… Co se onemocnění rakovinou (pouze!) z přepálených hranolků týká, záleží i na tvé tělesné konstituci a celkové imunitě. Genetika také hraje svou roli. Někdo se hranolků ani nedotkne a má smůlu…
Btw – Říká se, že spálené jde na krásu (což ty jistě nepotřebuješ).
No co, alespoň budeš pěkná mrtvola. 🙂

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/174965-podcenovana-rizika-grilovani-a-smazeni.html

mojitek

To není hranolkama, ale použitým přepáleným tukem kde se uvolňují karcinogenní látky.Když se tohle jí jen občas tak nevadí,tělo si poradí.Ale nic se nemá přeháňet-někdo tohohle přepálenýho tuku může sníst kila a nic se nestane,ale každý člověk je úplně jiný.. tak by lidi neměli pro jistotu pokoušet osud.

briketka10

arygnocu ale já sem hubená hubeňoučká mám jen 56kg a nemůžu nabrat nevznáším se jako balónek ani jako tľsté prasiatko ??

bolak

štamgast: teď sem sněd půl kila a zatím nic

briketka10

ale půl kila by se do mně nevešlo :)

bolak

no to do mě taky ne, ale voni jak zčernaly tak pustily vodu a nakonec jich bylo tak deset deka…takže možná že budu mit rakovinu ale aspoň nebudu tlustej

briketka10

tak to jo hele ale vono se říká, že i buřty spálený na uhel nejsou zdravý, ale jak sou dobrý co a děcka si je na ohni dělaj pořád i s rodičema nebo na táboře tak kde je ňáká rakovina žejo :)